Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Ez garanciális problémának...

Ez garanciális problémának számít? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Van egy motoros gps-em Navitel G550 névre hallgat.


Olyan hibát produkált (illetve produkál) hogy ha egy távolabbi címet írtam be pl 300km-re akartam menni ilyen esetben nem működik jól "megbolondul" stb de ha csak max 150 km-re lévő helyet írok be akkor nincs ilyen gondja. Mivel garanciális ezért elküldtem. Majd visszaadták azzal hogy "a tesztút során a készülék működésében nem találtak hibát." vagy valami ilyesmit.


Persze én tudom hogy rossz...de ilyenkor mit lehet tenni ha szerintük meg nincsen semmi baja?


2019. okt. 24. 20:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Pontosan miben nyilvánul meg a megbolondulása?
2019. okt. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam mit írtak pontosan:


"A beküldött készülék alapos bevizsgálás alá volt téve, a hiba orvoslása érdekében. A teszteket a gyártói utasításoknak megfelelően hajtottuk végre. A sorozatos teszteléseket követően, a készülék a leírt hibát nem produkálta."


Ezekszerint akkor nem kipróbálták. Hanem futattak rajta valami szervíz menüt és ott jó volt és akkor jó és kész? A valóságban meg lefagy lemerevedik, és újraindítás után kb fél óráig óráig működik aztán megint.

2019. okt. 24. 20:20
 3/18 A kérdező kommentje:
Persze miközben megyek, használom, akkor csinálja ezt. Útközben.
2019. okt. 24. 20:21
 4/18 anonim ***** válasza:

1. Tökéletes szoftver nincs.

2. Próbálj meg értelmesen válaszolni a #1 felvetésre!

2019. okt. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Üdv!

Melyik része nem volt értelmes? Akkor megpróbálom részletesebben:

Fél max 1 óra után lefagy nem nem navigál nem is reagál semmire. Újraindítani lehet a reset gombal. Akkor megint jó egy ideig.


Azt én is tudom hogy nincsen tökéletes szoftver, de a fennt vázolt problémára is ez lehet a válasz? Vegyem tudomásul hogy "nincs tökéletes szoftver"?

2019. okt. 24. 20:46
 6/18 anonim ***** válasza:

# 5

- Ezt így előadtad a forgalmazónak is?

- A jelenségben szerepet játszhatott erős felmelegedés?

2019. okt. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hogy érthetőbb legyen:

- A jelenségben (illetve annak rekonstruálhatóságában) szerepet játszhatott erős felmelegedés?

2019. okt. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Előadtam ezt így a forgalmazónak is igen. Nevetségesnek tűnik? Sajnos részletesebben ott sem tudtam elmondani mint itt hogy mi az ami hiba előjön rajta.

Hogy ez valami szoftveres vagy hardveres dolog e fogalmam sincsen.

Hogy előidézhette e fokozott melegedés? Nem volt kitéve semmi olyan körülménynek ami nem rendeltetésszerű használatból adódik. Ezért melegnek sem. Gondolom ha a nap fénye éri azt azért ki kell hogy bírja miközben használom.

2019. okt. 24. 23:21
 9/18 A kérdező kommentje:
A reprodukálása közben sem volt különösebben meleg, kb 20 celsius fok lehetett, de akkor is ezt csinálja.
2019. okt. 24. 23:22
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a cuccot, vagy a rajta futó szoftvert, de ha vannak olyan buzziságok, hogy épületek, környezet, domborzat kirajzolása, stb. tehát ami nem kell okvetlenül, azt próbáld kikapcsolgatni. hátha javul a performansz. Egyébként a szervízek az időszakos hibákat le szokták szarni, ott akkor működik és mindenki mehet az anyjába.
2019. okt. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!