Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Van egy külső bluetoot os gps...

Van egy külső bluetoot os gps modulom a telefonomhoz ami ha talál jelet nagyon erős és szuper jelet ad de néha nemtudom miért nem talál műholdat. Akármennyit várok. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

#bluetoothgps
2019. nov. 7. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen tipusú vevő, milyen környezetben próbálod, hogy kötöd össsze a telefonnal?
2019. nov. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
gps receiver CGB-400. Bluetoothal köthető össze a telefonnal egy alkalmazás kezeli aminek a neve gps provider. bluetooth kapcsolat egyből létrejön azzal nincs gond a lámpa szerint. De ha műhold kapcsolat van ennek villogni kéne de néha nem villog és nem működik ugyanazokon a helyen se. Megbízhatatlan így.Legalább tudnám mitől nem megy ha nem megy.
2019. nov. 7. 22:21
 3/8 anonim ***** válasza:

A leírások szerint sirf III csipes, ami általánosságban egy nagyon jól eltalált gps vevő csipp, a Royaltek vevőm tapasztalataim alapján erdőben is felállt 1 perc alatt hidegindításból. De az is meg a tiéd is egy régi modell és közben tavasszal volt a hétszámláló átfordulás nevű bohózat, amikortól az olcsó, régebbi készülékek idegbajosak lettek, ez a modern telefonokat nem érintette.


[link]

[link]

[link]


A lényeg, hogy az ilyen a régi szecskavágók ezért minden bekapcsoláskor hidegindításból állnak fel, mert (jó szakszerűtlenül megfogalmazva) nem tudják használni az előtte letöltött pályaadat adatbázist, elölről kell kezdeniük, és a telefonnak küldött gps mondatokban is hibás időadat jelenik meg.

Elvileg, ha kiveszed is kicsit az akkut, visszarakod, bekapcsolod szabad és alatt, 1-2 percen belül jeleznie kellene a fixet (vagyis amikor már van pozíciója) ehhez a telefon sem kell. Ha elkapja a fordulatszámot, akkor már jó a következő ki-bekapcsolásig? Na, ha így nem fog pozíciót, akkor passzolom a kérdést.

Ha így fog pozíciót, és utána náthás, akkor ki lehetne próbálni másik bluetooth gps kezelő appot.

[link]

[link]


És ezek a gps vevők mechanikusan is érzékeny kávédarálók, nem csípik a repkedéseket, nálam egy túra közben dobta be a törölközőt durván lecsökkent érzékenységgel, de láttam egy leesés után elbutult vevőt is.


Szóval nem tudom, mi baja van a vevődnek...

2019. nov. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha egyszer elkapja akkor szuperül működik a ki bekapcsolásig.Kifogom próbálni amit írtál. köszi
2019. nov. 8. 02:38
 5/8 A kérdező kommentje:
Kivettem az akkut és 2-3perc alatt szabad ég alatt rátalált a jelre most így első próbára.
2019. nov. 8. 06:06
 6/8 A kérdező kommentje:
A royaltek Rbt-2010 es gps ről mi a véleményed? 5ezerért érdemes megvenni?(mondjuk az meg waze val nem működik de google map navigációval igen.)
2019. nov. 8. 06:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem használtam, de elvileg jó tipus. A "mock locations"-t engedélyezted? Ha már ennyi bajod van az appokkal.
2019. nov. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
a fejlesztői beállításokban nekem a gpsprovider program engedélyezve van ha erre gondolsz.
2019. nov. 9. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!