Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Túrázáshoz GPS program?

Túrázáshoz GPS program?

Figyelt kérdés
Túrázáshoz lenne szükségem egy olyan programra mobiltelefonra, amihez nem szükséges internet hanem offline is működik. És lehetőleg ingyenes program. Valaki tud esetleg ilyet? Polaris GPS-t próbáltam, nem az igazi.

2020. szept. 27. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
térképnek hívják
2020. szept. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Vagy térkép vagy egy ilyen eszköz:

[link]

2020. szept. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
2020. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Bergfex app. A prémiumnak van egy néhány ezer forintos éves előfizetése, de akkor offline is használható, csak le kell tölteni az adott térképrészleteket. Rengeteg utat, ösvényt mutat a jelzetteken túl is.
2020. szept. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Androidra a két legnépszerűbb (és szerintem a két legjobb) megoldás:

Oruxmaps + Openstreetmap térkép

Locus + Openstreetmap térkép

Mindkét app ingyenes verziója is remekül használható a hétköznapi túrákon. Annyit szem előtt tartani, hogy a használatuk elsajátítása nem 1-2 perces munka, az útpont/útvonal/nyomvonal témaköröket is érdemes megérteni, viszont nagyon sokoldalú appok.


Én az Oruxmaps + Openstreetmap térképet használom. Az app ingyenesen is teljesen jól működik, de támogathatod a fejlesztőt. Itt kell letölteni, a Playon a fizetős verzió van fenn:

[link]

Térképet pl. itt lehet letölteni:

[link]

A térképek teljesen ingyenesek.

Az OSM nagyon feljött az utóbbi években, rengeteg földút, felület, objektum került fel rá, túrázásra abszolúte alkalmas. A tuhu-nál jobban használható, mert a tuhu leginkább a turistautakra koncentrált, az Osm viszont mindenhol jó (ezzel nem akarom én lebecsülni a tuhu érdemeit, de a két anyag felfogása távol van egymástól)

Egy példa:

OSM:

[link]

Tuhu:

[link]

Szerintem nem nehéz a választás.


Be lehet hívni (és menteni) a Google Earth-ben készített kml fájlokat is. Pl. ezzel a weblappal készített köröket is simán megjeleníti:

[link]


Bónuszként megjeleníti a Garmin img tipusú térképfájlokat is, de ez inkább a gyűröttebb képűeknek mond valamit :)

2020. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Goromaps

OSMandmaps

Geoládák

Cartograph

én ezeket javaslom, de az 5-s koleg által javasoltak is kiváló appok


a tuhu kontra osm témában sajnos egyet értek

az OSM-et rendszeresen szerkesztem én is, a környékemen sok dolgot trekkeltem fel gps-el és rajzoltam ba.

a tuhuról azért hiányzik sok-sok-sok dolog, mert nehézkes a rajzolás. spéci program kell hozzá, nem lehet böngészőből csinálni, és emellett nem fogadnak el semmit amit máshonnan töltesz le - például az OSM-ről letöltött folyóvizeket nem engedik felrajzolni, mert az hátha nem jó.

de egy patakot amin nem lehet végigevezni azt hogyan trekkeljem be? drónnal próbálkoztam, de az sem az igazi... szóval a tuhu szerkesztést bár próbáltam, egyelőre hanyagolom.

2020. szept. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Openstreetmap is tudja ezeket
2020. okt. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!