Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » A GPS figyelembe veszi az...

A GPS figyelembe veszi az egyirányú utat, behajtás a túlsó végen táblát és ilyeneket?

Figyelt kérdés
2021. szept. 5. 11:01
 1/5 Szirty ***** válasza:
94%

Ha a GPS alatt (ami helymeghatározó rendszert jelent) a navigációs szoftvert érted, akkor igen.

Feltéve persze hogy a térképadatok megfelelnek a valóságnak :)

2021. szept. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
95%
Attól függ, hogy a navigációs szoftver mennyire aktuális adatokkal dolgozik. Pl egy iGo 10 évves térképpel esetleg nincs tisztában azzal, hogy melyik szakasz lett azóta egyirányú, netán épp a másik irányban egyirányú.
2021. szept. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Amióte ygszer au iGo elvitt egy olyan egyébként aszfaltozott útra, ami egyszercsak elvágólag véget ért, és soha nem volt folytatása, csak egy erdő bozóttal, csak google térképet használok. Ami azért jó, mert pl. találkoztam olyannal, hogy átépítés volt, vagy egyirányúsítás, és amit bejelentettem fotókkal, az 1-2 hét alatt frissült is, és mindenki másnak már úgy szerepel az útvonaltervezésnél is. A lezárások, torlódások és forgalmi akadályok, pedig szinte valósidejűek. A kollégűkkal egyszer két kocsival mentünk, én online navigáltam, ők nem. Németországi címre mentünk.

Nekem időben jelzett, hogy a pályán torlódás alakult ki, alternatív útvonalat felkínálva, amit elfogadtam, és szépen navigált, sehol nem volt vele probléma, célba értünk. A kollégák is, csak ők két és fél órával később. Sőt, ők még egy építés miatt részlegesen lezárt lehajtó miatt túlmentek, nekem jelezte a navigáció hogy húzódjak le hamarabb, és valóban, volt egy surranópálya kiépítve, amit egyébként nem lehetet észrevenni, ők sem vették észre.

Szóval mivel sokan használják a google navigációját, a járművek mozgásából pillanatok alatt jelzi, ha az adott útvonalon a megszokotthoz képest belassul a forgalom, és ezt figyelemmel lehet követni, ha a térképen be van kapcsolva a forgalmi adatok megjelenítése.

A táblákról még annyit, hogy a sofőr dolga hogy a táblákat figyelje, attól függetlenül, hogy navigációval támogatva halad a célja velé. Nekem hiába mondja hogy itt vagy ot kanyarodjak be, mert arra kell mennem, azért ugyanúgy figyelek mindenre, mintha a navi nem lenne.

2021. szept. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
90%
Valóban a google ebből a szempontból jobb, dinamikusabb ,naprakészebb a frissítése.
2021. szept. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Körömcsiga ***** válasza:
76%
A GPS nem, max a szoftver. Tehát attól függ, milyen szoftvert használsz.
2021. szept. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!