Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » A Google Térkép offline...

A Google Térkép offline módban miért nem ajánl alternatív útvonalakat?

Figyelt kérdés
Online módban gyönyörűen odateszi a szürke útvonalakat is a térképre, amik közül választani tudok, offline módban viszont egyetlen útvonalat be, ami szerinte jó és nem kínálja fel az alternatívakat. A térkép le van töltve offline, nem az a baj, hogy nem ismeri.

2021. okt. 6. 01:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Ellenőrizd az internet kapcsolatot.
2021. okt. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

"Ellenőrizd az internet kapcsolatot."

Ha van net kapcsolat, az már nem offline..

2021. okt. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az offline mód nem csak azt takarja ebben az esetben hogy nincs net.

Hanem a térképadatokat a telefonon tárolja.

Joggal nem tervez offline alternatív útvonalat, mert ahhoz kellenek az útvonal infók, amihez net kell.

Ám ilyen esetben nem kell az egész útvonal térképet letöltenie, ezért gazdaságos. Nagyon kevés adattal beéri, és jól működik.

Természetesen ha a kérdezőnek nincs net elérhetősége, akkor így járt, de erre magától is rájött már.

Kötelező olvasmány:

[link]

2021. okt. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem értem miért lett kiemelve a kérdés, valami probléma akadt, kedves kérdező?
2021. nov. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen. Még mindig nem működik offline.
2021. nov. 2. 10:05
 6/14 anonim válasza:
A sygic offline módban mutat alternatív útvonalat és újra is tervez.A Google térkép egyiket sem tudja offline. Nem túl nyerő.
2022. jan. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"A Google térkép egyiket sem tudja offline."

Ja, ahogy ezt már sikerült megállapítani.

A sygic se tudja offline-ban, hogy az alternatív útvonal tényleg használható-e?

Ezért jó ha a letöltött térképpel navigálva van mellé net is, a google szerver ugyanis ezekből meg tudja állapítani a többiek gps adataiból a forgalmi viszonyokat.

Volt egy esetem, amikor a kollégák net nélkül, én nettel navigáltam, ugyanaz volt a kezdő útvonal, egyeztettük. Engem egyszer le akart vinni az autópályáról, ami szokatlan volt. A kollégáknak nem jelzett semmit, ők mentek tovább. Viszont nekem az tűnt fel, hogy annál a lehajtónál gyanúsan sokan mennek le. Így lementem én is, majd kis utakon keresztül a következőn fel. Onnan hátratekintve látszott, hogy üres a pálya. A kollégák buktak 2 órát egy baleset miatt.

És azóta számtalanszor kisegített már.

Amikor net nélkül tervez útvonalat, mert elfelejtem bekapcsolni, jellemzóen amikor kap netet, akkor kiíja, hogy a forgalmi viszonyok miatt módosultak az útvonal adatok, és gyakori, hogy alternatív útvonalakat kínál fel, akár már azelőtt, hogy egyáltalán elindultam volna.

[link]

A piros útvonalakat lehetőleg elkerüli, ha a kerülő nem több idő mint az eredeti őtvonal.

Meg lehet nézni bármikor, ha a rétegeknél a forgalom van kiválasztva.

2022. jan. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Google térkép online módban letölti az adott útvonalat, semmi mást. Offline módban ezt a telefonon tárolja. Alternatív útvonalhoz új térképadatokat kell letöltsön, amit net nélkül nem tud.

Konkrét példa: Amíg nem volt navi a kocsiban google térképpel mentem haza németországból, induláskor betöltöttem az útvonalat, amivel el tudtam vezetni hazáig, DE ha esetleg kerülöúton kellett mennem nem töltött be új térképállományt. Csak az adott útvonal van meg ha kikapcsolod a netet.

2022. jan. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

" Csak az adott útvonal van meg ha kikapcsolod a netet."

Kivéve ha előtte letöltötted az adott terület térképét, ez a funkció már kb. 7 éve működik.

[link]

Te adod meg hogy melyik terület szerepeljen a térkép mentésen. Akár több mentéssel is.

2022. jan. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezt sosem használtam, el is felejtettem hogy van, de most hogy mondod már emlékszem. Ez esetben nem okoskodok tovább :)
2022. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!