Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Mi történt a GPS-szel?

Mi történt a GPS-szel?

Figyelt kérdés

Tesóm hagyta rám,-vagy 2 éve nem volt bekapcsolva.

Most kellett volna,feltöltöttem,de akármit csinálok vele,azt érzékeli,hogy a franciaországi Lionban vagyok. Pedig Hódmezővásárhelyen.

Mit kéne vele csinálni?


2022. márc. 6. 20:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Reset,és kalibrálás megvolt(több is).

Az alany egy WayteQ 960-s.

2017-s (eu)térkép van rajta,ill.Igo my way...

2022. márc. 6. 20:38
 2/12 anonim ***** válasza:

Kezdd el beállítani, add meg a lakhelyed, ezt tárold el a kedvencek közé, és ha kell add meg indulási helyként.

De még az sem kell, add meg a célállomást.

És nem érzékeli, hogy hol vagy, ez van az agyában.

Amint kimégy a szabadba, betájolja magát és abban a pillanatban onnan tervez!

Egyébként ha a sys.txt-ben megadod és lemented a koordinátáidat, akkor addig, amig nem méri be a tényleges tartózkodási helyet, addig azt (a Tiedet) és nem Franciaországot fogja mutogatni.

2022. márc. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szabadba tedd ki pár percet és nézd meg.
2022. márc. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Beállítottam a szomszéd utcát célállomásnak...

Kivittem a készüléket az udvarra(igaz,nem mozogtam vele nagy távot,csak kb 10 métert.)

kint volt egy fél órát...

Semmi! Ha a bal felső sarokba kattintok(ahol nem láthatók a műhold pöttyök!!!) azt írja hátralévő távolság 1687km(és 23 óra múlva érek oda)

Vajon ha új(friss) térképeket telepítek segíthet-e?

Esetleg a my way-t?

Vagy már csak repülőt dobálni lesz jó?

(>>sys.txt<<< na azt nem tudom,mi...

2022. márc. 6. 21:00
 5/12 anonim ***** válasza:

Még mindig nem talált egy műholdat se..

Nem a térképpel van baj, az legfeljebb később számít, ha frissebb kell.

Azért (bár azt hiszem ez sem jön be, mint ötlet), legalább a szomszéd kerületet add meg.

IGO MY WAY? Ahol a sarokban elkezd körözni 3 piros, késöbb sárga, és ha lesz hold zöld pötty?

2022. márc. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 brezko válasza:

Egy GPS, ha rég volt bekapcsolva, vagy az aktuális helyétől távol volt utoljára használva, sokáig keresi a műholdakat.

Nagyon sokáig...

Alapbeállításban tudja, merről várja az adott műhold jeleit, de ezek ugye folyamatosan elmozdulnak.

Amennyiben tudod frissíteni a gyártó oldalán a GPS szoftverét, az segít rajta.

Ha erre nincs mód, akkor tedd ki az ablakba, vagy az udvarra (ha nincs esélye, hogy ellopják), s hagyd, hogy dolgozzon.

Ne iss mozgasd el.

Sok GPS-ben van olyan ablak, amin látszik egy ábrán az érzékelt műholdak száma, elhelyezkedése, s oszlopdiagrammokban az adott műholdak jeleinek az erőssége.

Bekapcsoláskor van, mikor üres a képernyő, majd idővel felbukkan 1, 2, 3, stb. Ilyenkor sokszor még villognak a képen, s az szlopaik is üresek.

Később egyre több műhold fog villogás nélkül szerepelni, s az oszlopaik is üresről kitöltöttekre váltani.

Innen már hamar magához tér.

2022. márc. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha van olyan hogy GPS-vevő csatlakoztatva, akkor ott vedd ki a pipát, majd tedd vissza pipát és menni kell neki.
2022. márc. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért azt is nézze meg, hogy a kiindulási hely nincs-e fixen Lionra állítva, mert akkor aztán várhat a világ végéig is, hogy helyreálljon.
2022. márc. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kérdésben benne van, hogy Lionnal "jelentkezik" be, onnan kezd tervezni.

De ha megadsz célállomást neki ÉS a szabadban "megkapja" a műholdakról származó adatokat, abban a pillanatban onnan fog tervezni, bármi is van beállítva.

Ez akkor igaz, ha nem adom meg KÜLÖN letárolt adatbázisból a kezdőpontot.

2022. márc. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Nem említette milyen szoftvert használ, de IGO-nál megadható fix kezdőpont és olyankor rákérdez, hogy biztosan kikapcsolom-e a GPS vevőt. Én erre az esetre gondoltam, ha egyszer kikapcsolta a GPS vevőt ilyen módon, akkor manuálisan vissza kell kapcsolnia.
2022. márc. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!