Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Digitális Modulációnál a...

Digitális Modulációnál a Fourier sávok 6817 vivőjét elmagyarázná aki érti???

Figyelt kérdés

ezek 1kHz többszöröse? tehát 1kHz,2kHz,3kHz...6817kHz ? "egymáson"?

vagy

ezek 6817 darab 1kHz-es sáv "egymás mellett"?


Egy DAC kirajzolja az eredő hullámformát és ezt keverik egy vivőfrekvenciához? Hogyan van ez a gyakorlatban?



2023. márc. 17. 18:48
A kérdező szavazást indított:
tudom a választ de nem mondom meg mert ugysem értenéd
nemtudom a választ és nemis érdekel a dolog
nemtudom a választ de érdekelne szintén engem is
nemtudom mi ez pontosan de megmagyarázom így is
tudom de úgy mondom el hogy meg ne értsd
A Marokkói Szultán egy híres nagyság
3 szavazat
 1/2 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi értékes válaszokat, izzítom tovább a témát, hátha napfényre kerülnek még érdekes részletek

az eredeti kérdés:


https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorak..

2023. márc. 17. 18:53
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt a DVB-T-nél alkalmazott OFDM modulációról beszélünk (hogy a többi hozzászóló is értse).


Másrészt: az alvivőket ne úgy képzeld el, hogy szépen egymás mellett vannak - mint valami TV-adásnál - hanem átlapolás van az alvivők között.

A csatornák távolsága az úgynevezett "hasznos szimbólum hossz" - DVB-T esetében 892 us (0,000896 s) - reciproka - DVB-T esetében ez 1 / 0,000896 s = 1116 Hz.


Harmadrészt: az alvivőkből az inverz FFT egy komplex (digitális) hullámformát képez, aminek van egy valós és egy képzetes része. Ezek kerülnek külön-külön digitál-analóg-konverterekre, majd ezek jele a kvadratúra-modulációval

[link]

modulálódik.

2023. márc. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!