Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Google térkép sebességhatár?

Google térkép sebességhatár?

Figyelt kérdés

Google térképen be lehet állítani, hogy mutassa, hogy az adott szakaszon mennyivel lehet menni? (Azt, hogy mi mennyivel haladunk kiírja, nem arra gondolom.) Nem találtam erre opciót a beállításokban.

Köszönöm!



2023. júl. 16. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nincs ilyen opció, használj helyette Waze-t, az tudja. Waze szintén Google termék, és Google Térképet is használja. Csak egy másik skin ma már.
2023. júl. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Waze az figyelmeztet a kamerákra a rendőrre az akadályokra is… ott az autósok tudnak egymásnak infót küldeni mi van az úton és ezáltal előre figyelmeztetve van.
2023. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Nincs ilyen opció.

Ha lenne sem lenne szabad ilyent használni. Nem a gép utísításait kell betartani hanem a KRESZt.

2023. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
56%

Én Sygic-et használok. Megvettem a 8kFt eves license-t, mert olyan funkciói vannak, amit sem a Waze, sem a gmaps nem tud (pl az utasitásokat be lehet állítani csak custom hangjelzésre, vagy akár ki is mondja az utasítást) Ennek elég pontos a térképe, havonta frissítik.

A térképen előre mutatja a sebességkorlátozásokat. En városon belül 150m-re állitottam be, hogy szóljon. Így nem nagyon érdekel, hol van traffipax, nincs gyorshajásom.

Ettől függetlenül figyelni kell a táblákat, de sok problémát levesz az ember válláról ismeretlen terepen.

A maps amúgy kiírja az utszakaszra vonatkozó sebességhatárt, de kb csak akkor vált, amikor a tábla vonalát már elhagytad. Falombban rejtőző táblánál ez nem nagy segítség, a rendőrök pont ilyen helyeken szoktak álldogálni.

#3 A navigációs programok egyik sajátja, hogy mutatják az aktuális sebességkorlátozásokat. Miért gondolod, hogy nem negedélyezett Magyarországon a használata? A traffipax jelzés is engedélyezett itthon. A traffipax blokkoló a tiltott.

2023. júl. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor marad a Waze, csak valamiért a Google maps felületét jobban szeretem.

Természetesen figyelem a táblákat is, csak néha jó, ha odapillantok a GPS-re és akkor tudom a tutit :)

2023. júl. 16. 22:49
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem tudod a tutit. A szoftverben nem mindig frissülnek az adatok. Van hogy 10x jelentek egy hibát mire javítják. Amit a gép mond az nem tuti!

Baleset esetén nem azt fogják figyelembe venni hogy mut mutatott a térkép, hanem a tábpákat, útburkolati jeleket. A google le is írja a felhasználói feltételekben - amit ugye elfogadtál - hogy ő mossa kezeit.

2023. júl. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, elnézést, rosszul fogalmaztam, nem kell túlgondolni a dolgot, nyilván nem csukott szemmel vezetek! Nem is lenne életszerű csak a GPS szerint közlekedni (pl. útfelbontás ideiglenes 30-as táblával, nem elvárható, hogy ennyire naprakész legyen.)

Szimplán érdekelt, hogy tudja-e ezt a funkciót a Google maps vagy sem.

2023. júl. 21. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!