Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Az okostelefonom helymeghatáro...

Az okostelefonom helymeghatározása (itt: útvonalrögzítése fájlba) miért marad pontos miután kikapcsoltam a mobilnetet, a telefont pedig elpakoltam a hátizsákom aljára?

Figyelt kérdés

Mielőtt a fentieket tettem, bekapcsoltam rajta a GPS-t és megvártam amíg megtalál.

Rendszeresen túrázom így a "semmi közepén" (ahol nincs mobil térerő).



2023. júl. 18. 14:20
1 2
 1/13 Szirty ***** válasza:
72%
Mert a GPS helymeghatározásra való és pontosabb mint a mobilnet alapú.
2023. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A telefon a helymeghatározáshoz a gps mvevőjét hazsnálja nem az internetet.


Tehát amig a gps müholdak meg vannak addig a telefon tudni fogja hol van.


internet nélkül ugy müködik a gps benne mint egy régi PNA gps készülék(pl:Garmin)


Lehet is offline navigálni vele, szoktak is.

2023. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az tehát nem gond neki hogy a hátizsák alján van? "Kilát" onnan? Mibe kell beletenni ahhoz h ne "lásson" műholdat?
2023. júl. 18. 14:32
 4/13 anonim ***** válasza:
vastag olomlemezek közé
2023. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4


Vehetem úgy, hogy egy GPS-képes eszköz még egy autó alvázának közepéhez ragasztva is megbízhatóan veszi a műhold jelét?


Esetleg van különbség eszköz és eszköz között? (Az eszköz melyik paramétere utal a megbízhatóságra ha ilyen szélsőséges helyzetben használom?)

2023. júl. 18. 14:42
 6/13 anonim ***** válasza:

"Vehetem úgy, hogy egy GPS-képes eszköz még egy autó alvázának közepéhez ragasztva is megbízhatóan veszi a műhold jelét?"

Nem, ne vedd.

A hátizsák és a vaslemezek az elektromágneses hullámterjedés szempontjából nem egyenrangúak.

2023. júl. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szirty ***** válasza:
60%

"Mibe kell beletenni ahhoz h ne "lásson" műholdat?"


Vasbeton épületek, alagutak, fémszerkezetek kiválóan árnyékolják.

2023. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6

Értem és sajnálom.

Létezik olyan eszköz ami autó alvázának közepéhez ragasztva is megbízhatóan tudja, éppen hol van?

(Kérdezem azért mert léteznek GPS nyomkövetők amiket úgy reklámoznak hogy tegyem csak az alvázra nyugodtan.)

2023. júl. 18. 15:39
 9/13 anonim ***** válasza:

Mert a mobil téreőnek semmi köze a gps-hez.

iPhoneban például akkor is működik a GPS ha bekapcsolod a repülő módot és semmihez nem kapcsolódik a telefon.

2023. júl. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 Az előtted szólók mind értették hogy mit kérdezek, sőt egy ideje már nem is az a kérdés.
2023. júl. 18. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!