Bicikli navigáció?

Figyelt kérdés

Olyan navigációs programot szeretnék ,amit biciklizéshez tudnék használni (tehát tuti nem visz fel autópályára,főleg olyan utakat talál,ahol van bicikli út). Illetve Waze programot használók vannak -e itt :) ?


Illetve,kerékpárral egyáltalán nem szabad menni járdán,ugye?Csak ,mert szinte mindenki ott megy vele. Már többször is szóltak hűen a magyar hangnemhez, "Takarodj már le az útra"! A kis utcákban lemegyek az útra,de az olyan utakon,ahol rohadt nagy a forgalom. Pl Bp-i Dózsa György út (persze ez csak egy példa,nem mindig olyan nagy a forgalom)ott nem szívesen hajtok. Várom válaszaitokat!



2014. jún. 7. 11:57
 1/7 reptoid ***** válasza:

Sajnos nem hiszem, hogy lenne itt Magyarországon olyan, amelyik a bicikliutakat is figyelembe venné. De ha beállítod, hogy gyalogosan közelekednél, akkor nem szokott autópályára felvinni.


Biciklivel akkor mehetsz járdán, ha az úttest nem alkalmas rá, hogy te ott menj.

Na hát ez eléggé gumiszabálynak hangzik :D


Ha én biciklizek, kivétel nélkül az úttesten megyek, egyszerűen csak ott lehet normálisan haladni. Különösebb bajom egyébként nincs a járdán biciklizőkkel, ha nem száguldoznak vagy ha nem kell folyton nekem lehúzódnom miattuk. Egy szűk vagy forgalmas járdán neki is meg a gyalogosoknak is rossz, ha ott van közöttük.

2014. jún. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tökéletes, de egy próbát megér..:

[link]

2014. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úton nem szeretek menni,ott ,ahol leírtam,illetve kellemetlennek érzem azt,amikor megyek az úton és a mögöttem levő autó nem tud eljönni mellettem. Ilyenkor ti mit csináltok? Amikor mögöttetek megy valaki és nem fér fel (bringával vagytok) ?
2014. jún. 7. 13:53
 4/7 reptoid ***** válasza:

Én ilyeneken nem szoktam aggódni. Persze nem is szoktam nagyon lassan tekerni, szóval nem hiszem, hogy annyira nagyon feltartanám. Ha meg akar előzni, akkor úgyis meg fog. A forgalmas utak több sávosak szoktak lenni meg a sávok is szélesek, nem hiszem, hogy akkor probléma lenne az autóknak a jelenlétem. Kisebb utakon meg a forgalom is kisebb szokott lenni, de ha mégis nagyobb, bátrabban húzódok le a padka felé, nem szoktak olyan gyorsan menni, hogy féljek attól, hogy elsodornak.

Tudom, ha az út szélén buszsáv van, akkor még rosszabb, mert abban nem tekerhetsz, tulajdonképpen az út közepén mész, jobbról egy busz kerül ki, balról meg az autók előzgetnek, de én így is úgy vagyok vele, hogy a járda a gyalogosoké, semmi keresni valóm ott.

2014. jún. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha előttem megy egy biciklis, akkor megyek mögötte amíg ki nem tudom kerülni. Ha meg bicóval vagyok, akkor a bicikliúton megyek ha van. A járdát is szoktam néhol használni főleg, mert sok helyen el sem lehet dönteni, hogy most az csak járda vagy bicikliüt is. Máshol viszont az úton megyek. De van, hogy kerülőúton mert ott gyorsabb, igaz kocsival is jobb arra menni.
2014. jún. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Firkás válasza:

Bringás navi programot még nem láttam jót. Nálunk még a Google térkép sem tervez utat kerékpárra sajnos. A Waze szerintem nem lesz jó, ha biciklihez akarod használni. Nincs benne gyalogos mód, legalábbis én még nem találtam.


Én is szoktam járdan tekerni amikor nagyon muszály, de abszolút figyelembe veszem, hogy ott a gyalogos ak van elsőbbsége. (Pl soha nem csengetek rájuk, inkább megvárom míg el tudok menni mellettük).

2014. jún. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jelenleg ket navit hasznalok a telefonomon bringazashoz. Az egyik az iGO, ez tud bringa modot, de a kerekparutakat jelenleg nem tekinti fontosabbnak. De legalabb autopalyara nem visz felm tud navigalni, es nem tevedek el.

A masik az Open Cycle Map-hez tartozo nezegeto. Ennek nagy hatranya, hogy csak sima terkep, navigalni, utat tervezni nem tud, raadasul csak online megy. Viszont tisztessegesen be vannak jelolve a kulonbozo jellegu kerekparutak. Szoval kulon jelzest kapott a kulonallo bringaut, a kerekparsav, az ajanlott utvonal, kulon szint a nemzetkozi utak, stb.. ha valahova megyek, akkor ezen elore meg tudom tervezni az utat.


Elvileg lehetne kombinalni is a kettot, megtervezni iGOban az utat, aztan az OCM-mel rahuzni kozbulso pontokkal a bringautakra. Igy az uttervezest is meguszod, es a megfelelo utakon tudsz menni.


Jardazni nem szoktam (kiveve ahol nyom nelkul eltunik a festes, es nem tudom bringauton vagyok-e meg). Ahol tudok, kijelolt kerekparuton megyek. Ahol nincs ilyen, ott kinezek magamnak valami kisebb utcat. Autok ugyis inkabb a parhuzamos utakon mennek, en meg ugysem tekernek 70-nel. Viszont a forgalmat igy nem tartom fel, es a kipufogogazokat sem szivom be.

2014. jún. 29. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!