Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Hibásan működött a Navon N670...

Hibásan működött a Navon N670 plus GPS, amit az Auchanban vettem. Szerintetek visszakaphatom a pénzem?

Figyelt kérdés

Vettem egy Navon N670 plus GPS-t egy hosszabb út miatt. A GPS-t a gyártó honlapjáról frissítettem a legújabb térképpel, ahogy a használati útmutatóban is ajánlják. Sajnos ennek ellenére nem voltak rajta útszakaszok, rengeteg körforgalom, amerre mennünk kellett. A navigációval is voltak gondok: a sebességhatárokat csak belföldön mutatta, a kijelzőn mutatott útelágazásokkal szemben több ízben eltérő szöveget mondott a beszédalapú navigáció. A kijelzőjén lévő térképrészlet nagyon sokszor eltért a valóságtól. A legérdekesebb szitu az volt, amikor egy svájci farmra navigált be minket azzal a biztos tudattal, hogy a főútvonal arra vezet. A bácsi és a néni nagyokat integetett, hogy nem jó helyen járunk. Biztos más is járt arra már ehhez hasonló készüléket követve. Nekem ilyen rosszul működő készülékre nincs szükségem, ezért visszavittem a boltba, ahol felsoroltam a problémáimat. Ők nem adták vissza a pénzemet, pedig ezt kértem, hanem szervizbe küldték a készüléket.

Szerintetek van esélyem visszakapni a pénzem? Az Auchanban arra hivatkoztak, amikor nem adták vissza a pénzem, hogy 3 napon túl hoztam vissza. Ez mondjuk igaz is, hiszen egy hét is eltelt közben.



2014. júl. 27. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Bármilyen navigációs készüléket használsz, amit mutat, azt a benne tárolt térképállomány adatai alapján teszi.

Olyan térképet meg sehol sem találsz, ami naprakész, ilyen nem létezik.

Mert előbb elkészül az út, vagy változtatás, átépítés, végigmegy rajta a "tüskés" (rengeteg antennával felvértezett) autó, ekkor tárolja a térképhez szükséges GPS adatokat, ezeket beépítik a térképbe és frissítés gyanánt majd megjelenik, letölthető, vásárolható.

Évente max. 4 frissítést adnak ki, olykor kevesebbet.

Minden térképben lehet és van is hiba, erre fel is hívják a figyelmet.

Ettől függetlenül lehet Te elég öreg térképállományt kaptál, ezt kifogásolhatod.

2014. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké, ezek szerint a térkép nem megfelelő frissítése miatt valószínűleg hiába is szeretném visszakapni a pénzem. De akkor is ott van az, hogy nem mutatja külföldön a sebességhatárokat, és teljesen megzavarja az embert, ha gyökeresen mást mond a beszédalapú navigáció, mint a kijelzőről követhető. Hozzáteszem, hogy a kijelzőről követhetővel sincs minden rendben, gyakran fordult elő, hogy bekanyarodtam valahol abban a hiszemben, hogy arra kell, és utána jött az újratervezés, hogy forduljak vissza. Bécsben pedig egész egyszerűen kikapcsolt a hang alapú navigáció. Azért akárhogy is, ez a készülék szerintem nem teljesen korrektül működik. Nem várok én harminckétezer forintért csodákat, de legalább annyit, hogy ne tévedjek el, és tudjam mindig, hogy merre járok, azt azért elvárnám. Ezt szerintem ez a készülék nem volt képes teljesíteni, ezért szeretném visszakapni a pénzem.
2014. júl. 28. 17:34
 3/3 anonim ***** válasza:

A sebességhatárok, a hang és a térkép mind egy fájlban (pl. Hungary.fbl) vannak. Egy csere akár megoldhatja az egészet.

Vannak országok, ahol a GPS egyes lehetséges beállításai tiltottak (pl. Svájcban a speedcam engedélyezése, ez feloldható, beállítás kérdése), alapból nem működnek.

Ha azt mondta, hogy kanyarodj be itt és itt, akkor az általa tervezett utat követteti Veled, nem követheti áttervezés, legfeljebb akkor, ha a GPS szűk utcában jelet ugyan nem veszt, de verődések miatt máshol hiszi magát, azaz téved, de ez előfordulhat, na akkor újratervez.

Olyan készüléket ebben (és még feljebb is) kategóriában nem találsz, amelyik bárhol, bármikor, bármilyen térképpel hibátlanul visz. Ez leginkább kis utcákban, magas épületekkel határolva fordulhat elő.

És csak magánvélemény: nem indulok olyan navigátorral útnak, amelyet tegnap vettem. mert ki kell tapasztalni viselkedését, rigolyáit, mikor mit mond és szólal meg.

Én az IGO8-at használom, "kanyar" előtt szól 800-al, várom hogy megszólaljon 300-nál és aztán már mondja is, hogy na most kanyarodj.

Mellényzsebben csak hang után is el tudok menni.

De nem előszörre! És ha új térképet teszek fel, én vagyok az a valaki, aki ezerszer járt útvonalon tesztelem az újat.

És a hibák, amiket mondasz nálam sohasem jelentkeztek, csak az, hogy jobbra mutatott, balrát mondott. A vonal, a nyíl mindig a helyes....

Ugye a rutin: bekanyarodás után rápillantok, mikor jön a következő és merre? Hogy azt mondja jobbra vagy balra azt szinte meg se hallom (persze igen, onnan tudom, hogy olykor rosszat mond), a távolság a lényeg.

Én így és probléma nélkül közlekedek vele.

Tudom és tudomásul veszem a technika korlátait és aszerint (mint írtam) használom.

Kívánom kapd vissza a pénzed és felejtsd el a problémát.

Nekem még korlátaival is sokat segít, főleg, ha nem ül mellettem térképpel a kezében szakavatott mitfárer.

2014. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!