Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Nem talál GPS jelet a mobilom....

SzLevi90 kérdése:

Nem talál GPS jelet a mobilom. Lenovo a536-os. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Elvileg alapból van rajta offline gps, de nem működik. Letöltöttem a sygic-et, az sem.

2015. febr. 23. 14:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Google térkép sem találja a pozíciód?


Elég felhős ma az idő, ilyenkor nehezebben talál GPS jelet.


Ha sehogy sem talál jelet, akkor csinálj egy hard resetet.

Nem tudom a lenovonál hogy van.

2015. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem akarlak hülyének nézni, de ugye nem lakáson belül próbálod
2015. febr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok, de igen. Az miért baj?
2015. febr. 23. 14:49
 4/12 anonim ***** válasza:
Most viccelsz? Vagy tényleg a lakásban várod a jelet?
2015. febr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Természetesen a szabadban rá kell láss a műholdakra, magyarul a szabad égboltra.
2015. febr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

valahogy megéreztem :)


azért, mert jelet csak kint kapsz a szabad ég alatt, vagy a kocsiban, ha a szélvédőhöz tolod a kütyüt, tehát nem árnyékol nagyon a tető ... épületben nincs jel, le vagy árnyékolva


(2 vagyok)

2015. febr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy ennyire kényes a jel, de ahhoz képest az előbb a szobámban kb. 20 perc után mégis működött. Azt hittem, vagy van gps jel, vagy nincs. Nem gondoltam, hogy 20 perc szarakodás után egyszer csak bejön.
2015. febr. 23. 15:47
 8/12 A kérdező kommentje:

Ha az utcán tervezek útvonalat, lehetséges, hogy ne kelljen ennyit várni a jelre?


Amúgy tényleg segg hülye vagyok még ehhez, tekintve, hogy most használok először gps-t, de a műholdas kapcsolat csak a helyzetmeghatározáshoz kell? Mert ha egyszer le van töltve Magyarország térképe, akkor elvileg minden útvonal a mobilom memóriájában van.

2015. febr. 23. 15:50
 9/12 anonim ***** válasza:
a térkép a mobilodon van, de azt tudnia kell szerencsétlen kütyünek, hogy azon a térképen te most éppen hol vagy ... úgy tud tervezni, aztán elvezetni a célodhoz (ha közel mész az ablakhoz a lakásban, és vársz türelmesen azért van esély, hogy megtalál) ... magas zártsorú beépítésnél meg még az utcán is elveszítheti a jelet
2015. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

az online a jó, mert akkor néhány műhold sasolja hol vagy, és vezetget.

ha csak a térkép van letöltve, akkor felajánl több útvonalat is, sőt részletezi merre menj, de aktív GPS nélkül magadra vagy utalva...


kb. majnem olyan, mintha papírtérképet olvasna a sofőr..


a GPS jelérzékenység nagyban függ a teló minőségétől...az egyik telóm csak tíz perc után cuppan rá, a másik (az százassal drágább) egy perc és hozza...persze csak rálátással.

2015. febr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!