Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Milyen GPS-t érdemes venni...

Milyen GPS-t érdemes venni autóba 20. 000Ft körüli kategóriában?

Figyelt kérdés

Semmilyen egyéb funkció nem kell, csak a navigáció, úgyhogy ez a része legyen minél jobb:

- Gyors, pontos

- érzékeny GPS vétel

- elég csak Magyrország térképpel



2015. márc. 10. 16:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha napi szinten használod, Garmint vegyél. Ha csak ritkán, töltsd le a telódra a Synic-et, vagy a Vaze-t.
2015. márc. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha jót akarsz venni, akkor ennyiért nem kapsz újat.

Mai igényekhez ezek az alapok:

ram:128MB

rom:4GB (vagy kevesebb, de akkor sd kártya kell)

cpu: 500mHz

kijelző: 5col

Márka: Navon, Wayteq.

Használtan találsz 15 körül.

Ha TMC(valós idejű forgalom figyelés) is van benne, úgy több egy kicsit, de megéri.

2015. márc. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 szatam9a válasza:
inkább teló...
2015. márc. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Navon N490 és Wayteq X980BT lett a két kiszemelt, kb ezek tűnnek a legjobb ár/érték arányúnak. Viszont a Wayteq teljesen kopaszon kerül ennyibe, se térkép, se szoftver. A Navonhoz meg jár iGO8 + Magyarország térkép + 1 év frissítés, úgyhogy ez lett a vége. Köszönöm!
2015. márc. 11. 19:07
 5/16 anonim ***** válasza:

A wayteq-val jobban járnál. Mérföldekkel jobb készülék. Ha akarod, segítek rátenni egy igo primot.

A navon sem rossz, de az igo 8 elavult, azt úgyis le fogod cserélni primora. Akkor meg bukod a hivatalos frissítést. Ami nem nagy kár, mert mindent le lehet tölteni.

#2

2015. márc. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

És meg tudod mondani az elavulás mit jelent?

Mert nekem IGO8-am van 10 éve és (szerintem) mindent tud, ami fontos.

Azért a 10 év alatt rendesen fejlődött az is, de ha okát látom, lecserélem, nem probléma.

Komolyan kérdezem.

2015. márc. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
5. Miért elavult az IGO 8? Nekem már 6 éve az van. Most frissítettük és tökéletes. Ezzel dolgozok, és semmi hibáját nem találtam még. Ha leírod hogy mi a hiba szerinted vele , megköszönöm.
2015. márc. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Miért elavult a 8?

Nem fejlesztik. Primóból rendszeresen adnak ki újabb verziókat.

Térkép nézetben sokat kitakarnak a különböző menük, primoban többet látsz a térképből.

A primoban van TTS, ami kimondja az utca neveket. Pl.: Fordulj balra az Alma utcába.

Szebbek a képi navigációk.: [link]

Riasztási pontok beállítása sokkal részletesebb.

Ne azt nézd, hogy milyen a térkép. Ugyan azt kezeli a 8 is, mint a primo.

Szerintem a primo könnyebben kezelhető, szebb a megjelenése.

#5

2015. márc. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A Primo kezelését az emberek 95%-a azon a szintem, amit Te emlegetsz nemis tudja. Itt a gyk-n sokan kérdezik, miért nem tervez a navim, miért Párizsban hiszi magát, Te tudod a választ én is.

Én tudom, mert van természetesen Primom kezelését is, ne hogy azt hidd hogy nincs.

Azt mondod milyen jó, hogy mondja fordulj be az Alma utcába.

Életszerűen (VEZETÉS KÖZBEN!) nem hordoz sok információt, ha nem TTS, akkor mondás nélkül befordít, mert oda (arra) kell menni.

És ha befordultál aligha van lehetőéged ellenőrizni (hol vannak az utcanévtáblák, keresed vezetés közben?) tényleg az az utca-e. Meg nem is kell.

És be kell vallanom, hogy a GPS figyelése közben, már előfordult, hogy majdnem ráfutottam valakire, mert elvonták a figyelmemet a részletek, a sok (adott szituációban) információ. Csak annyi információt kérek, rakatok ki az ernyőre, amennyi szükséges.

A 7"-os tableten meg minden elfér, mert az is navigál, de tulajdonképpen felesleges akkora...

Én így gondolom...

2015. márc. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Most néztem képedet, ezt tudja a IGO8 is, ha gondolod csinálok róla élőből ugyanilyet, türelmet kérek.

Fel kell pakolni a domborzatot (alacsony, közepes vagy magas részletességgel), ki kell jelölni milyen információkat, milyen elrendezésben kérek a képernyőre és ugyanilyen lesz...

2015. márc. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!