Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Miért nem lehet tudni semmit...

Miért nem lehet tudni semmit arról, hogy milyen GPS chipset van a termékekben?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a GPS chipset típusa elég meghatározó abból a szempontból, hogy mire képes egy-egy készülék. Ehhez képest úgy kell nyomozni órákon át, hogy az ember bármit megtudjon arról, hogy 1-1 modellben milyen GPS chip van. Telefonokról szinte reménytelen kideríteni ilyesmit, okosóráknál ritkán lehet találni adatot róla. Titok ez vagymi?

2015. júl. 14. 05:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Átlag felhasználót ez nem érdekli azt se tudja miről írsz itt ,csak az érdekli hogy ha beírja hogy Bösznyétealsó akkor kiírja az útvonalat,vagy a sebességet futás közben.. És ez vásárlók 98%-a. A többi 2 % meg nyomozzon vagy szedje szét a kütyüt és olvassa le. Így vannak ezzel a gyártók. Semmi pluszt nem ad átlagbélának egy bolti specifikációban a dolog.
2015. júl. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A chipset önmagában kevesebbet ér, mint az antenna, amely a jeleket veszi és adja a chipsetnek.

Nézz meg egy öreg chipsettel szerelt PDA-t (mondjuk SIRF III) van vagy 6 éves simán kenterbe veri a mobiltelefonokat.

Ja! Hogy az antenna 15*15*6mm-es és nem fér el egy mobilban?

Hát ez az!

2015. júl. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van egy 2 gyufásskatulyányi Bluetoothos GPS vevőm, 8 éves.

Bármikor bekapcsolom, 39 másodperc alatt megvannak a holdak.

És ugye itt nincs se SIM kártya, se WiFi, se A-GPS, se korábban letárolt adat, és semmiféle rásegítés.

És nyomja a 7"-os tabletnek a GPS adatokat, az meg navigál pontosan, szépen ahogy a csillag megy az égen.....

Ennyit a fejlődésről....

2015. júl. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez azért nem teljesen igaz. Bár nem tudom, hogy a Sirf3 pontosan mit tud, de a Sirf5 már egy csomó műhold hálózathoz hozzá tud csatlakozni (más kérdés, hogy ebből talán 2-t használnak ki). Egyébként nem érdekelne a téma, ha lennének összehasonlító tesztek mobilok, órák, egyéb GPS eszközök között, és az alapján ár-érték aránnyal lehetne választani. Így csak a sötétben tapogatózik az ember, és mondjuk a chipset alapján veszi meg, vagy legtöbb esetben azért, mert jól cseng neki a Garmin név.


Eddig csak egy kisebb teszt van, amit találtam: [link] de ő is önszorgalomból, saját költségre tesztel. Nem a legjobb módszereket használja, mert elég nagy különbség lehet 1-1 ugyanolyan típusú óra között és ő csak 1-et tesztel le egy adott típusból. Azt is csak távolságra nézi, koordinátákra, jel vesztésre, ilyesmire nem. Ugyanúgy, mint a mobiloknál gyenge a minőségügy ezeknél a kütyüknél, kis túlzással a fele szétesik a karodon. Szóval még ha jó típust választasz, akkor is benne van a pakliban, hogy cserélni kell, mert selejtet kapsz. És azért ha az ember 100 pénzért vesz egy órát, akkor nem selejtet vár...

2015. júl. 15. 01:32
 5/6 answer2u válasza:
A Garmin GPS-ek célhardverek. Telefonban ne is keress olyat, kivéve a volt nüvifone. Kettő fajtát használ. Régebbi típusokban még Sif Star 3 az újabbakban már MTK chip-et használ a jóval kisebb fogyasztás miatt. De valóban sokat számít az antenna is. Egy régi Garmin GPSMap60 Csx jobb eredményt produkál trackrögzítésnél, mint egy jóval fiatalabb oregon 300 vagy 550. Ennek egyszerű a magyarázata. Az oregonokba egy kerámia lapka keült antennának, ami jóval gyengébb még a régebbi típusnál is.
2015. júl. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jó hát engem leginkább az érdekelne, hogy ez miben van: [link]

De sehol nem találni infot róla, hogy bármelyik GPS óra gyártó vett volna belőle. Samsung Galaxy S6-ban van ennek testvére BCM4771 helyett azt hiszem BCM4773. Ennyit sikerült kiderítenem. A Broadcom-ot próbáltam megkérdezni több csatornán is, de nem kaptam semmi választ. Próbálkozok majd még fórumokban, de kicsi arra az esély, hogy bárki használható infoval szolgáljon.

2015. okt. 14. 01:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!