Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Miért nem működik autós...

Miért nem működik autós töltővel a GPS készülékem?

Figyelt kérdés

A készülék WayteQ x960bt.

A gyári autós kábel eltört, ezért újat vettem hozzá. Most járok a negyedik fajtánál, mindenféle különböző módszert kipróbáltam, de mindig ugyanazt produkálja. Volt többféle szivargyújtós kábel, USB-szivargyújtó adapter + kábel, stb., de hiába.


Csatlakoztatás után jó esetben pár perc működés után (rossz esetben azonnal) a képernyő rendkívül világossá válik és hosszanti csíkok jelennek meg rajta. Ezután pedig sem a kikapcsoló gombra, sem a reset-gombra nem reagál. Egy darabig így van, majd elsötétül, és vége.

Ha újra rádugom, akkor világít a töltést jelző lámpája, de nem működik.


A készülék és a kábel is 5V/1500mA-es.



2015. okt. 14. 20:11
1 2
 1/20 szántóvető ***** válasza:

a töltő kiadja az 5V 2A-t?valami ilyesmi kéne: [link]

hálózati töltőről működik rendesen?

2015. okt. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a hozzászólást, nem igazán értek hozzá, szóval nem tudom megválaszolni.

Egyrészt miért 2A-t kellene leadni, és miért nem 1,5A-t? A készülék hátuljára 1500mA van írva. Másrészt hogyan tudnám én azt lemérni? Multiméterrel?

2015. okt. 14. 20:50
 3/20 A kérdező kommentje:
Ráadásul a linkelt eszköz pedig 2400mA-es.
2015. okt. 14. 20:51
 4/20 szántóvető ***** válasza:
az nem baj,csak kevesebb mA-es ne legyen.a töltőkön fel szokták tüntetni ezeket az adatokat.de ha hálózati töltővel működik akkor a szivartöltő rossz.
2015. okt. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 szántóvető ***** válasza:
az lemaradt hogy a feszültség fontos,az 5V legyen.se több,se kevesebb.
2015. okt. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Aha. Tehát ha jól értem, inkább több legyen, csak kevesebb ne.

Az autós töltőn egyébként az van feltüntetve, amit írtam is: 5V/1500mA. Akárcsak a GPS-en.


Ja igen, hálózati töltő nem járt hozzá; a szivargyújtó pedig nem valószínű, hogy hibás, mert több autón is kipróbáltam.

2015. okt. 14. 21:01
 7/20 szántóvető ***** válasza:
akkor ki kéne mérni a töltő feszkóját multiméterrel mert szerintem többet ad ki mint 5V.
2015. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Értem. És ha esetleg kiderül, hogy valóban többet ad le, akkor mi a teendő?
2015. okt. 14. 21:19
 9/20 szántóvető ***** válasza:
veszel egy ahhoz hasonló univerzális töltőt mint amit linkeltem.
2015. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Értem.


Akkor mivel elképzelhető, hogy a kábel hibás, így lényegében semmi garancia nincs arra, hogy a megvásárolt kábel a rajta feltüntetett paraméterekkel bír. Azért ez nem túl biztató.


Nagyon köszönöm a segítséget, minden válaszodat értékeltem. Minden jót!

2015. okt. 14. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!