Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Miért nincs GPS jel a telefono...

Miért nincs GPS jel a telefonomon, pár napja még semmi baja nem volt?

Figyelt kérdés
Tegnap használtam volna de nem működött, nem találta a jelet, megnéztem ilyen gps test programmal, de max 6 műholdat látott a 19-ből. Mi lehet a baj? múlt héten még semmi baja nem volt.

2015. dec. 14. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Tesztprogram szerint 6 is elég kéne hogy legyen a minimális 4-hez.

A szoni telefonok mostanában szívatják a népet a lolipop frissítés után.

Nézd meg, hogy nem jött rá frissítés és ha igen, akkor valószínűleg ez a gond.

2015. dec. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
legtöbbször max 3 jött be vagy még annyi sem, de most úgytűnik megjavult. kb másfél órája használtam és akkor működött. de amúgy nem tudom mi volt a gáz de pl tegnap a család androidos telójai mind megkattantak, lenémította magásól a mikrofonját és nem hallott az akivel beszélni akartunk, mint ha ott egy ponton meghibásodott volna az érintőpanel, aztán egyszer csak magától helyrejöttek meg a műholdak is, ma meg már a gps is működött
2015. dec. 14. 13:37
 3/10 A kérdező kommentje:
jah, nekünk alkatel meg egy fogalmam sincs milyen márkájú telenoros droidos van
2015. dec. 14. 13:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Az androidos telefon egy operációs rendszert használó mini számítógép és őket nem árt naponta újraindítani.

Barátom méregdrága szonija pl beszélgetés közben is tudja ezeket produkálni. Restart után egy darabig jó.

2015. dec. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"de max 6 műholdat látott a 19-ből"

Hogy most miért nem találja, azt nem tudom kitalálni, de azért egy dologra felhívnám a figyelmedet:

GPS műhold 24 kering az égen (pontosabban annyi aktív, mert néhány tartalék is velük körözik), az nem 19.

És van a láthatóság: kb. a fele az, amelyik a horizont felett (és nem a Föld takarásában) van és tud adatokat szolgáltatni, az ritkán több 12-nél.

Olykor belül kontakthiba van, a rugós érinkező nem ad át rendesen.

2015. dec. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a 19-et azért írtam mert annyi volt a max amit eddig beadott egy időben
2015. dec. 14. 22:19
 7/10 anonim ***** válasza:
A-gps frissítés!
2015. dec. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
szal frissítés miatt nem volt jó?
2015. dec. 15. 12:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy egy GPS-nek nem kell feltétlen se A-GPS, se mobilnet, se WIFI.

Akkor is működnie kell a helymeghatározásnak, ha ezeket a rásegítéseket nem kapja meg.

Gondolj arra, hogy egy célhardvernek, egy navigációs készüléknek, amit csak arra használsz alapesetben, semmiféle ilyen lehetősége nincs, mégis működik (jobban mint egy agyonsegített mobiltelefon!)

Különbség: ha fentiekhez hozzájut, akkor jóval rövidebb idő alatt találja meg a műholdakat, hamarabb pozicionál.

Ha már megvannak a holdak, akkor már működik...

2015. dec. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom mit csináltak de nagyon elqrták... alig találja meg a jelet, 10-ből jó ha háromszor előjön a jel a gps bekapcsolásakor személykocsiban, rengetegszer a semmi közepén is eldobja a jelet ahol még egy fa sincs több száz méteres körzetben sem. Úgy van beállítva a telefonom hogy csak a készülékbe beépített gps vevőt használja, ez így van mióta megvettem, de mióta elromlott azóta nem tökéletes, pl a sebességet nem mutatja jól, pl 20-30 km/h val kevesebbet mutat mint a valós, száz métert is téved az aktuális pozíciómhoz képest na meg a jelek is lassabban jönnek be nem is kicsivel, előtte elég volt neki max 5 mp most meg percek kellenek neki
2015. dec. 22. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!