Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » GPS-t frissítsek, vagy vegyek...

GPS-t frissítsek, vagy vegyek táblagépet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy Mio Spirit 680-as gps-em, de régiek rajta a térképek. 2011-ben mind lejárt. Én hamarosan külföldre fogok menni és azon filózok, hogy táblagéppel navigáljak-e vagy vegyek-e új térképcsomagot. Se torrenten se máshol nem találtam a gps-emhez való térképcsomagot, a hivatalos pedig kb 20ezer ft. Egy gps-es táblagép is 20-25ezer körül van, viszont azt nem tudom, hogy androidra van-e olyan program ami mellé nem kell mobilnet. Mit javasoltok, frissítsem a gps-t vagy vegyek egy táblagépet és tegyek rá ingyenes navigációs progit? Milyet? :)) Remélem valaki képben van ezzel kapcsolatban.



2016. jan. 2. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Én a MIO-t sose cserélném másra.

Se tabletben, se telefonban nem olyan a GPS modul, mint egy MIOban. A MIO (és a többi navi készülék) célhardver.

Mondom úgy, hogy legalább 5 GPS képes készülékem van.

Mio, Hanspree (ezek navik), meg vagy 3-4 mobil.

És a mobilok között a 6 éves még mindig jobb, mint a későbbiek.

Érdekes, amikor egyszerre 3 navi megy és logol, később össze lehet hasonlítani, melyik milyen pontosan követte az utat. Hát nem egyformák.

Így fejlődünk....

2016. jan. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Érdekes amit mondasz.
2016. jan. 2. 14:28
 3/10 anonim ***** válasza:

Na nem mondtam..

Navigáltam 7"-os táblagéppel. Személyautóban brutális nagy, szerintem nincs szükség ekkorára. 4,3-5" simán elég.

Táblagépem: nincs benne GPS vevő, de van egy Bluetoothos GPS vevőm, az adta az adatokat a tabletnek. A vevő viszont

célhardver, akármikor bekapcsolom, 39 másodperc alatt "holdkész", jelzik a LEDjei.

Csak a kíváncsiság csináltatta velem a kísérletet.

Halkan mondom, ha kutakodsz, akkor majdnem biztos van esély a MIOra feltenni egy IGO-t (nem biztos, hogy rezzenetlenül vinné a nagyobb hardver igényű Primot)..

Az én MIOm C310..

Többféle "zárt" navi járt nálam, csak idő kérdése volt megtalálni a megoldást, olykor 2-3 hét.. Hirtelen egy leírást találtam erre, de nem linkelhető.

Neten minden megtalálható, szoktam mondani.

2016. jan. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Friss térképeket valahol találtam a Miohoz. A fájl neve, kiterjesztése, megegyezett a gyári térképével, a mérete persze kicsivel eltér de nem működött amikor felmásoltam. Sajna nem lehet memóriakártyát tenni bele ezért egy komolyabb igo rá se fér. Ha van esetleg pár linked, privátban szívesen fogadom.
2016. jan. 2. 16:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 20 ezer körül még nincs értelmes táblagép, gagyival meg ne indulj neki Európának. Plusz egy normális tapadókorongos tartó sem 300 Ft! Nekem van androidra igo-m, de nem volt egyszerű mutatvány friss térképet szerezni hozzá. Szóval én a helyedben egy új navit vennék.
2016. jan. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Közben sikerült a Mio készülékemben szoftvert cserélni és így tavalyi Q3as térképekkel el tudok indulni Igo 8.5 van rajta. A táblagépről többen lebeszéltek.

Köszi.

2016. jan. 4. 13:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Messzire utaztunk, ködben és nem működött a GPS. Mit tettem? Samsung Galaxy ACE4 okostelefon, benne a Google térképpel, bekapcsolt wifivel tökéletesen irányított és elnavigált oda, ahová menni akartunk. Nem tudom, hányszor tévedtünk volna el enélkül.
2016. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel!

A Wifit hogy csempészted be az autóba, menet közben?

Mert nekem is sokszor kéne.

2016. jan. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vodafone a szolgáltató, előfizetéses (RED díjcsomag). benne van a Samsung okostelefonokban a Google Térkép. Csak be kellett kapcsolnom a wifijét (éppen a nagy akkuhasználat miatt nem használom rendszeresen). De a kocsiban is lehet tölteni. Így a kollégám vezetett, én meg navigáltam, mert azért ennek a mobiknak nem nagy a kijelzője.
2016. jan. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
" ködbe nem működött a gps". Ez marhaság. Az akkor amúgy is szar lett volna.
2016. jan. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!