Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Locus applikáció, pontatlan,...

Locus applikáció, pontatlan, vagy bénázok?

Figyelt kérdés
Tényleg nagyon-nagyon-nagyon szeretem a progit, de a szintemelkedés adataival nem voltam kibékülve, így ugyanazokat a köröket, mint amit a locussal mértem, néztem más app-al, ill. neten méterről méterre megadtam az útvonalat az openstreetmapon és kiderült, valóban nem jól adta meg a locus. Általában 20-30%al kevesebbet ad meg mint a helyes adat. Menet közben úgy kb jó magasságot ír, majd ha végzek a rögzítéssel visszavesz 15-20%-ot, majd ha rányomok a "magasság kitöltésére" még ennél is kevesebbet mutat..

2016. febr. 29. 09:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Próbáltam már több térképpel, de nem segített. Az is jó lenne, ha vki tud egy jó fórumot, ahol tudnak segíteni, mert magyar nyelvűt nem találtam és ahogy nézegettem, nagyon durva beállítások vannak, aminek a szinthez mind köze lehet..
2016. febr. 29. 09:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem ismerem ezt a programot, a GPS-t viszont igen. Idealis helyzetben nagyjabol 3 meteres a vizszintes pontossaga (kicsit tobb), a fuggoleges ennek mindig kb. haromszorsa. Szoval ha leteszed a kutyut, siman ugralhat egy pont 3 meteres korzeteben vizszintesen, a magassaga meg kb. 10 metert fel-le. Ha ezeket osszeadod, hatalmas szamot kapsz, de ez hibas! Szoval emiatt kell valamit trukkozni. Az egyik megoldas az, hogy tesznek egy barometert is a kutyube, ami a magassagot egy kicsit pontosaban meg tudja merni (raadasul pl. barlangban is mukodik, kiprobaltam).

A masik az, hogy feltetelezik, hogy a talajon maradtal, ekkor a vizszintes koordinatak magassagat megnezik egy magassagi terkepen, es ez alapjan korrigaljak.

Amit szinten megtehet, az az, hogy a bemeno adatokat valamilyen algoritmus szerint atlagolja/szuri, hogy a meresi hibak ne zavarjak meg annyira. (pl. ha egy helyben voltal, akkor feltetelezi, hogy nem ugraltal fel-le, igy szintemelkedest sem szamol arra az idore)

Gondolom ezt csinalja az a par gomb. De nem ismerem a Locust.

2016. márc. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én használom, de én sem ismerem. :) Ezért kéne a help.
2016. márc. 5. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!