Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » A telefonomon miért nem...

A telefonomon miért nem működik a GPS, ha mobilnettel akarom nézni? (Ha WIFI-ről csatlakozom tökéletes és van mobilnetem)

Figyelt kérdés
2016. júl. 24. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ami a mobilnettel, vagy wifivel megy, az az "aGPS". Ilyenkor a mobilhálózat besegít, hogy hamarabb legyen útinformációd. A rendes valódi GPS hez nem kell semmilyen internet, csak a mobilodnak tudni kell kezelni azt. Ebben az esetben nem azonnal van helymeghatározás, mert a mobilnak tájékozódnia kell, hol is van pillanatnyilag. És ráadásul ezt a szabad ég alatt kell művelnie. ( kb 5 perc, mire műholdat talál )
2016. júl. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: a Googliba írd be, hogy "aGPS" és tanulmányozd...
2016. júl. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 overlordhu válasza:
Nekem Lumia-val ugyanez a helyzet (nekem mondjuk nincs mobilnetem) és az oldotta meg a helyzetet, hogy leszedtem egy "Hardware test" nevű applikációt a store-ból, amit minden egyes alkalommal el kell indítani és meg kell nyitni benne a GPS tesztet és várni addig, amíg azt nem írja, hogy van Satellite vétel (Ez kb 5 másodpercnyi időt vesz igénybe). Ha ez megvan, akkor be lehet zárni a progit és lehet indítani a navigációs programot, egyből működik!
2016. júl. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is szokott lenni ilyenem. A mobilnet szerintem a wifinél lassabb,emiatt nem jön be azonnal a GPS jel.
2016. júl. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!