Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Nyomkövető chipek: most akkor...

Nyomkövető chipek: most akkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Nézek egy sorozatot, ahol a szereplők 80%-ának nyomkövető chip van a bőre alatt (titkosügynökök). És ha jól értem, nem csak a küldetésekkor, hanem állandóan, akkor is, ha mondjuk irodai munkán vagy szabadságon vannak, és ez kötelező nekik.

Itt viszont azt olvastam, hogy valaki a kutyájába akart nyomkövetőt ültetni, de mégsem lehet, mert viszonylag nagy is és gyakran kell cserélni az elemet, ezért csak nyakörvbe lehet tenni. Azt tudom, hogy amit a kutyákba tesznek kis rizsszem méretű chip az nem nyomkövető, a leolvasó eneriájával adja le a jelet.

A sorozatban viszont be tudták mérni egymás pontos helyét a chippel. És nem cserélték, például kiszúrásból (értsd:gonoszságból) valakinek a szemébe tették, hogyha kiszedi, megvakuljon. És nem hiszem, hogy cserélgetni tudja.

Most akkor mi az igazság: van tartós nyomkövető, vagy nincs?



2016. dec. 18. 12:01
 1/10 A kérdező kommentje:

Jut eszembe: egy könyvben is olvastam ezt, de ott csak pár hétre ültették az ürgébe.

De ha olyan nagy a chip, akkor hogy nem vette észre?

2016. dec. 18. 12:06
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Direkt vagy hülye vagy nekifutásból? Ha egyszer leírod, hogy tudod, hogy működik a valóságban egy aktív nyomkövető berendezés, akkor mi a kérdés?! Nyilván a filmben kitalált a szerkezet.
2016. dec. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
A sorozatokban látott dolgok nem mindig a valóságot tükrözik. Lásd The Walking Dead: még nincsenek zombik a való életben.
2016. dec. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a lehülyézést! :P

Arra lennék kíváncsi, hogy most vannak vagy nincsenek hosszú távra a bőr alá ültethető nyomkövetők?

Egyébként hallottam valami RDIF-dologról, az mi?

2016. dec. 18. 12:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként hallottam valami RDIF-dologról, az mi?"

RFID:

"Azt tudom, hogy amit a kutyákba tesznek kis rizsszem méretű chip az nem nyomkövető, a leolvasó eneriájával adja le a jelet. "

2016. dec. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Egyébként hallottam valami RDIF-dologról, az mi?"

Egyébként a google keresőről hallottál?

2016. dec. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én már olyan filmet is láttam, ahogy egy ilyen kék-piros jelmezes bácsi a levegőben repült! Most akkor mi az igazság, lehet csak jelmezben repülni az embernek vagy tényleg csak aeroplánon sikerül?


És azon nem akadsz fenn kismókus, hogy a filmeken "nyomkövetők" már akkor is voltak, mikor a gps rendszer még a kanyarban sem dudált?

2016. dec. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jól van, köszi.

De akkor a sorozat készítői és a könyv írója (mert mind azt nyilatkozták,hogy a valóságra törekszenek), miért találnak ki ilyeneket?

Most elképzeltem, ahogy félszemű ügynök barátunk éjszakára a szemébe dugja a csatlakozó egyik végét, másikat meg a konnektorba.

-Drágám, már megint csak itt lustálkodsz!

-Édes szívem, harmadjára mondom, hogy a SZEMEMET TÖLTÖM!

XD LOL

2016. dec. 18. 13:44
 9/10 anonim ***** válasza:
A lényeg hogy még nincs feltalálva pl. olyan pici áramforrás ami hónapokig-évekig tudna üzemeltetni egy milliméteres méretű adót aminek minimum több száz méterre vagy egy műholdig kellene jeleket sugározni.A legmodernebb több ezer mAh-s aksik is csak 1-2 hétig bírják még ha nem is használod a mobilt,a GPS is csak pár órát.Autós gyufásdoboz méretű GPS nyomkövetőt rá kell köti a jármű elektromos rendszerére.Amúgy meg kell legalább egy több centis antenna is(a mobilokban is van antenna csak bele van építve a készülékházba vagy a nyomtatott áramkörbe)ami nyilván nem fér bele egy bőr alá ültetett kütyübe.
2016. dec. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Hála az égnek, én mondjuk örülök, hogy nincs ilyen!

2016. dec. 18. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!