Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Túrázásnál eltévedés, baj,...

Túrázásnál eltévedés, baj, esetleg baleset esetén segélyhívásra milyen jeladót ajánlanátok? Olyat ami nem csak mobil alapon működik, arra az esetre ha valahol nincs térerő.

Figyelt kérdés

[link]

Például ez szerintetek működne itthon?



#nyomkövető #Segélyhívó túrázáshoz #jeladó túrázáshoz
2017. márc. 15. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:

És ezt is fizetnéd hozzá?

[link]

2017. márc. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Itthon nincs realitása egy segélyhívónak, mert a mobilod kb mindenhol működik, hacsak nem esel be egy barlangba (viszont akkor meg a jeladó se).
2017. márc. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"mert a mobilod kb mindenhol működik,"

Pont ma túráztam, a város határától 25 perc gyaloglásnyira megszűnt minden mobil hálózat fedettség a Bükkben ....

2017. márc. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Amit linkeltél úgy látom gsm alapú lebutítot "teló" Idehaza ez teljesen fölösleges. Vannak pontok ahol nincs térerő az igaz,bár nagyon kevés az olyan hely ahol egyik szolgáltatónak se ér el a hatásköre és az is csak párszáz méter.Ott ez se működne. (segélyhíváskor nem számít a hálózatfüggőség,akár sim nélkül is hívható a 112)


Eltévedni meg idehaza nem lehet, csak ha teljesen egybites vagy és mész körbe mint a mesében Micimackó a saját nyomát követve.


Ha az őserdőbe ,K2 megmászására készülsz ,akkor a műholdas telefon vagy jeladó, ami neked kell. pl : [link]


Nem olcsók ,ellentétben drágák,de aki az őserdőbe túrázgat annak van pénze,persze kell hozzá előfizu is.

2017. márc. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

Igen, lattam, hogy magas az eves dija, de ha jol ertem nem kis pluszt adnak erte:

"Unlike most GPS trackers that rely on a cellular signal, the Spot works on a satellite phone line that allows it to broadcast location data in places that most cellular GPS trackers cannot reach."

Szoval elvileg muholdas alapu.

Amugy Apum szeretne a kék turat vegigcsinalni, neki vennem ajandekba. Mivel en is turazok, sajat tapasztalatbol irom, hogy azert sok helyen nincs térerő. A baj pedig altalaban nem a nyilt terepeken szokott elofordulni (pl. lecsuszik az ember egy árok szelen stb.)

De ha jol ertem akkor nem tudtok itthon kaphato megoldasrol, ennek viszont azon kivul hogy nagyon draga, nincs hatranya?!

K2 nincs tervben de pl Horvatorszagban a katlanokban, Szloveniaban a hegyekben sincs terero. Oda kijutni pedig nem egy vagyon, baj pedig sajnos ott is erhet...

2017. márc. 18. 07:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor tévedtem,ez egy lebutított műholdas telefon . Akkor vesd össze az árakat az igaziakkal és dönts.
2017. márc. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!