Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone SE beleejtettem a...

IPhone SE beleejtettem a felmosó vízbe de nem lett baja, hogyhogy?

Figyelt kérdés
4napja történt a baleset az életem lepergett előttem de kikaptam gyorsan a vízből , attoroltem, es ugyanugy működik rajta minden! Uvegfolia van rajta es gumis tok, dehát alul a töltő helyet nem védi semmi mégis működik , milyen csoda folytán??:D

2017. jan. 28. 02:31
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
idióta...
2017. jan. 28. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Hat nagyon okos vagy hogy csak 4 nap utan kerdezed meg...szerintem tuti maradhatott benne viz, ami majd szep lassan elvegzi a dolgat odabent. Foleg ho hatasara, jon majd az oxidacio, fene tudja melyik alkatreszt, vagy forrasztast teszi tonkre. Tolto, hangszoro stb..valami ott a mornyeken. Foleg ha toltotted azota is szorgalmasan minden nap..Abbol meg az akksit sem tudod kivenni, hogy keszaritsd.

A szokas az ilyen vizbevejtett telefonoknal, hogy beleteszik oket olyan anyagba, ami nedvessehet kot meg. A tipikus a "Do not eat" golyocskak, bar ebbol gondolom nincs annyi egy haztartasban, ugyhogy jo szolgalatot tehet meg a rizs...

De ezeket szigoruan balaeset utan azonnal, kikapcsolt telefon es kb 2 napig vagy tovabb benne hagyni, hogy szep lassan szaradjon ki. Esetleg szervizbe vinni, ahol ezt megcsinaljak...a lehetoseghez merten kiszaritjak, eltavolitjak az oxidaciot.

Bar szerintem mar keso...majd ha fel ev mulva hirtelen a semmibol esz vmi baja, be csodalkozz.

2017. jan. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mi van veled miert lennék idióta? Mert véletlen bele esett a telefon? Szerintem sok emberrel előfordult hasonló nem ettől idióta valaki mert kiesett a kezéből a telefon , de a neved mindent megmagyaráz arra van eszed :D


Amugy nem ertem nem mindegy mikor írom ki? Pont hogy direkt pár nap múlva kiváncsi voltam meddig bírja , hat en ebbe nem hiszek hogy egy vizbeejtes miatt majd fel év múlva hal meg , eleve ezek a telefonoknak kb 2ev az időtartama

2017. jan. 28. 08:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kell hinni benne, gondolom ertesz az elektonikahoz, lattal mar millio ilyen alaplapot. Akar telo akar notebook, amibe nem omlott bele semmi.

De guglizz csak utana nyugodtan, aztan majd rajossz. Csak tudnam minek kerdezel, ha leszarod a valoszokat? Vagy csak azt nem fogadod meg ami neked nem tetszik?

Iphone sem 2 evig megy, 6+ eves iphon 4-em meg vigan jo, semmi baja nincs hardware-esen. 1-szer kellett a gombot cserelni. Az 5s-em meg mar 3 eves...ki van hasznalva rendesen, nem kimelem, viszont viztol tavol van tartva.

Nem ertem mit hepciaskodsz amugy, persze, elofordul hogy beleesik, de nem az a gond, hanem hogy azt rogton kellett volna orvosolni.

2017. jan. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

4# "Csak tudnam minek kerdezel, ha leszarod a valoszokat?"

Nem azt kérdezte amire válaszoltál ennyi...


Kérdezőnek:

Nem mondom ezt 100%-ra, de az i6s meg a + modell is "vizet állja picit" lehet, hogy a SE modell is

2017. jan. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
93%
valamilyen szinten birják ezek már a vizet. nem kell fürdetni őket nyilván, de ha merülnek egyet és gyorsan ki vannak kapva, akkor az égvilágon semmi bajuk nem lesz.
2017. jan. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Én csak azt nem értem, hogy takarítás közben miért a telefont nyomkodod?
2017. jan. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%

#5 : de! A kerdesre valaszoltam, mert szerintem lett baja, csak meg nem most jon ki. Es el is maguaraztam miert.

A fizika az fizika...nem feltetelezesn alapul. A forrsztasok, alkatreszek nem birjak a vizet, parat + a meleget (amit toltes kozben meg foleg kap) igy egyutt ebben a komboban.

[link]

Vagy

[link]

Kulonben se nekem magyarazz, hanem a kerdessel foglalkozz inkabb te is!

2017. jan. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy nem lett baja!
2017. jan. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Komolyan úgybirom az ilyen idiótát amikor beleejti a telóját a vizbe aztán kibe kapcsolgatja ahelyet hogy kiszáritanná. Mert annyi esze nincs ,hogy beázott elektromos eszközt nem kapcsolunk be mert az tönkre vágja.
2017. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!