Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Kaminos navikkal kapcsolatos...

Kaminos navikkal kapcsolatos kérdés. tomtom go 6000 vagy garmin dezl 770 lmt?

Figyelt kérdés

Sziasztok a kérdésem az lenne, hogy a tomtom-nál olvasom, hogy sim alapú az adat szóval lényegében mint egy mobilnet.

A garminnál nem találom, hogy az tmc, vagy az is sim kártyás?

Nekem a garmin tűnik szimpatikusabbnak, de ha netán van egy kamionos kolléga aki tudna tapasztalatokat megosztani velük kapcsolatban!?

Most kezdek a szakmába és szeretnék egy jó társat választani az útra.



2017. ápr. 11. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Én csak általánosságban szólnék hozzá:


Nekem volt több Tomtom navim, és nagyon jó márka, de szerintem a Garmin komolyabb mint a Tomtom.


Ha kettő közül kellene választani akkor Garmin-t vennék.


Nekem sima autós volt csak, de ismerem a Garmin-t és az komolyabb.


De tomtom sem rossz választás.

2017. ápr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem pár napja hozta meg a futár a dezl 770-esemet. :) Eddig még élesben nem használtam, de maga a szoftver az nagyon könnyen kezelhető, az anyaghasználat nagyon minőségi, az adatbázisban kb mindent megtalálni amire szükséged lehet. Le van bontva csoportokra, pl szállítással kapcsolatos dolgok, azon belül közelben található pihenők, benzinkutak, kamionmosók stb stb. Vásárláson belül pedig közelben lévő élelmiszerboltok, gyógyszertárak, bevásárlóközpontok stb stb. Igazából tudnék még sorolni pár dolgot, de ha megveszed úgyis látni fogod és nem fog csalódás érni. Egyébként tmc-s.
2017. ápr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
2-es vagyok. Megnéztem azért a go 6000 mit tud és mennyiért, de a garmin így is jobb. Nagyobb képernyő, jármű adatait meg lehet adni (autó, szóló teherautó vagy pótos szerelvény, ezen belül az összes méretet, súlyt és hogy szállítasz-e veszélyes árut) és ahhoz tervezi az útvonalat (és működik is rendesen, nem mint a tomtom trucker 6000-nél), nagyobb a belső memóriája is (tomtom 8gb, garmin 14).
2017. ápr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is a garmin-on gondolkozom, lassan fél éve, mert családi ok miatt itthon kellett még maradnom. A tomtom-ban az csábított egyedül, hogy sim kártyás és talán több forgalmi adatot közöl, mint a sima tmc. Mondjuk igazából úgyse a GPS alapján kell mennie az embernek, az csak egy plusz segítség ami elkíséri. Remélem jó befektetés lesz majd a 770. Külföldi (USA) teszteknél is például jobbnak hozza ki, mint a tomtom-ot. Esetleg, ha lesz tapasztalatod vele kapcsolatban és nem felejted el nyugodtan írd meg ide. Köszönöm :)
2017. ápr. 13. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!