Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » TV-hez való 3D-s szemüveggel...

TV-hez való 3D-s szemüveggel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Üdv! A kérdésem a következő lenne:

Van egy egyszerű plazma televízióm:

- ami nem 3D-s

- de egyszer volt, hogy véletlenül egy 3D-s filmet töltöttem le, de mindenképp meg akartam nézni és öcsém -nevetséges- dínós könyvéből előkaptam a 3D-s papírszemüveget, és teljesen jó volt (nyílván tudom, hogy ez közel sem az a minőség lehet mint egy 3D-s tv normál 3D-s szemüveggel).

Na most, néztem itt szemüveg árakat és találtam egy ilyet: [link]


Nem értek én már ezekhez a mostani kompatibilitásokhoz, ha veszek egy ilyen szemüveget ahhoz nem kell, hogy LG cinema 3D tv-m legyen ugye?

Havonta egyszer ha esetleg megnéznék egy 3D-s filmet ezért nem is akarok 2 ezer Ft-nál többet adni érte, de működne ez az én sima Panasonic plazmámmal?



2017. ápr. 5. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Több 3d technológia létezik.

Amit letöltöttél filmet és papírszemüveggel nézted azok a filmek bármilyen tv-n nézhetőek.

Amit linken adtál meg azok csak valóban 3d tévével használhatóak és másik technológiával működnek.

A te sima tv-d sosem lesz 3d tévé,csak a "papírszemüveges" filmeket élvezheted rajta...aktív és passzív 3d technológiás filmek nem lesznek 3d-ben.

2017. ápr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem, köszike!
2017. ápr. 5. 21:25
 3/3 anonim ***** válasza:

A 3D anaglis, eltolt színes széllelk készült anyagok bármilyen tv-n nézhetpők, csak akét lencsények kell olyan színűnek lenni, mint ami a bal és job szemhez engedi át a képet.


Pl ezeket is láthatod térben a színes szemöveggel: https://www.youtube.com/results?search_query=3d+anaglif


A passzív vagy aktív tv nézéshez szükséges szemüvegeknél már tv ben ill. a tv képernyőn is kell legyen hozzá előkészített átalakítás és megfelelő elektronikai változtatás ahhoz, hogy a megfelelő szemüveggel képes legyen 3D kép megjelenítésére. Csak a szemüveg semmiképp nem alaklmas nem arra előkészített televízió képernyőn 3D megjelenítésére legyen használható, az anaglis színes szélű képein kívül.

2017. ápr. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!