Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Hogyan működik ez a posta...

ThomasTomba kérdése:

Hogyan működik ez a posta kifizetés?

Figyelt kérdés
Szeretnék eladni egy telefont.Messze lakik, és postázni szeretném.De hogyan működik ez a kifizetés?Elküldöm neki, és hogyan fizeti ki, vagy kapom meg a pénzt?

2019. márc. 31. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg lenne az utánvételes fizetés, ami plusz néhány ezres kezelési költséggel jár és nem szeretik az eladók, mert vannak felelőtlen, feledékeny vagy arcátlan vásárlók is, akik lazán nem veszik át.

Utána az árut visszafordítják, de már buktad a kezelési költséget.

Másik az előreutalás, azt meg hivatalosan nem ajánlja senki, hiszen vaktában utal az ember.

Mégis utóbbi a gyakoribb, viszont én csak olyan összeget utalok előre, ami akkor sem taglózna le, ha elveszteném.

Komolyabb ügyeket személyesen kell intézni, szerintem.

2019. márc. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elsőnek (is) igaza van.

Szoktam eladni, évi 1*-2* sok éve már.

A Vaterán van vagy 30 értékelés rólam, mind pozitív, köztük olyan is ahol jogos reklamáció miatt (ahol nem én voltam a ludas) visszatérítettem a pénzt.

Postára én 2* nem szaladgálok, többek között azért, mert ahol dolgozom naponta jön a futár, csak beleteszem a többi közé.

Ezért én csak előreutalással adok el árut (olykor azért akadt személyes átvétel), de eddig emiatt nem hiúsult meg üzlet.

2019. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előzömhöz: azért azt szomorúan tapasztalom, hogy évek alatt sok nem korrekt eladó és vevő tünt fel, rontva a Vatera hírnevét.

Már nem a régi....

2019. márc. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!