Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van rám nézve költsége, ha...

Van rám nézve költsége, ha rózsaszín csekken küldenek nekem pénzt?

Figyelt kérdés

Eladok egy könyvet, és a vevő csak rózsaszín csekken tudná küldeni a pénzt.


- Ha kihozzák a pénzt, akkor azt csak én vehetem át, vagy valamely családtagom is?


- Ha nem lenne itthon senki, akkor ugyanúgy bemehetek érte a postára, mint egy ajánlott levélért? Ehhez kell valami nyomtatvány vagy csekkszelvénymásolat (fotó) a feladótól, vagy elég a személyim?


- Ha bankszámlára kérném a befizetést, akkor annak rám nézve is lenne költsége, vagy megkapom a teljes összeget, amit befizettek a számlámra?



2017. szept. 28. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

- Átveheti családtag.

- Igen. A papír kell amit a postás otthagyott, illetve személyi és lakcímkártya.

- Nincsen, azt a küldő fél viseli.

2017. szept. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyi javítást hozzáfűznék:

- Átveheti családtag is, aki azonos lakcímre van bejegyez-

ve (ahova küldik, bár ezt nem mindig ellenőrzik)

- Postán átvételkor személyit és lakcímkártyát kérnek csak

- Megkapod a teljes összeget, de a bankszámláról történő

kézpénzfelvétnek/átutalásnak lehet költsége (mint bármely

más esetben).

2017. szept. 29. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én meg még annyi kiegészítést fűznék hozzá, hogy ha magánember vagy, akkor lakossági bankszámlára érkeztetésnél nem vonnak le pénzt, de bizony vállalkozói bankszámláról kb 300 ft-ot számolnak fel a rózsaszín csekk beérkeztetésekor.
2017. szept. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én meg annyiban javítanék, hogy bankszámlára akkor kérheted, ha a feladó úgy adta fel. Ha címre már fel lett adva, akkor elvileg a kifizetés előtt még lehet módosítani "feladó utólagos rendelkezése" címszó alatt, de csak a feladónak, és plusz pénzért cserébe.
2017. szept. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!