Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vízforralóból ti kiöntitek a...

Vízforralóból ti kiöntitek a maradék vizet forralás után? Egyáltalán ki kell (ajánlott) önteni?

Figyelt kérdés

Szóval ha akarsz egy bögre teát inni, ami két, két és fél deci, de minimum fél liter vizet kell forralni, akkor a bögrébe való kiöntés után benne hagyod a maradék vizet, vagy kiöntöd a csapba?

"Hivatalosan" ki kell önteni? Lesz baja a gépnek, ha benne hagyod? Jobban vízkövesedik?


2019. aug. 8. 10:54
 1/3 Mr. V. ***** válasza:
100%

Igen, a vízkő miatt célszerű kiönteni, de a minimum szint arra vonatkozik, hogy az automata kikapcsolás minimum olyan szinten következik be megfelelő időben, ám mivel alulról melegít, fél vagy 1 deci vízzel is használhatod, hiszen fele annyit fog így fogyasztani (vízből is és áramból is), ám ez esetben figyelned kell, hogy ha forr, kapcsold ki. A sistergés kevés, a "lobogás" a cél, de ez egyes forralóknál némi mozgást is eredményez.


Azaz, ha ott vagy mellette a kb. fél vagy 1 percben és tudsz figyelni rá, akkor elegendő a szükséges mennyiségű vizet beletölteni és nem kell a minimum értékig... így a spórolás mellett a vízkövesedést is megúszod.

Persze vízkövesedik így is, de nem attól, hogy áll benne.

2019. aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én mindig kiöntöm, csak a kollégáim közül senki (az irodaházban a kis teakonyhában levő vízforraló), engem ez eléggé idegesít, igazából ők rendre teletöltik (1.7 l), felforralják, kiöntenek belőle 2 - 2.5 decit, és otthagyják. De mindig, reggel én szoktam először beérni, és minden reggel tele van, egész éjszaka állt benne majdnem 2 liter víz. Nagyon zavar. :(

Csak nem tudtam, hogy ez csak ilyen indokolatlan mánia, vagy tényleg konkrétan jobb kiönteni... bár most átfutottam néhány típus használati útmutatóját, mind írja, hogy öntsd ki, egyrészt a vízkő miatt, másrészt hogy ki tudjon hűlni...

2019. aug. 8. 11:12
 3/3 anonim ***** válasza:
58%

A vízkőkirakódás akkor intenzívebb, ha a víz elpárolog.

Tehát ha kiöntöd a vizet, a még nedves felületről elgőzölő vízből odasül a szárazanyag tartalom, míg a vízzel telt edény esetén kevésbé intenzív ez a folyamat.

Én szűrt vizet használok a konyhában, emiatt nem kell ilyesmire ügyelnem, bár azért éves szinten így is észrevehető a vízkő nyoma, hiszen nincs 100%-os szűrés.

2020. júl. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!