Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Igaz, hogy a klímát ajánlott...

Igaz, hogy a klímát ajánlott télen is néha bekapcsolni kicsit?

Figyelt kérdés
Én fűtésre nem szoktam használni, így ezen a télen nem is volt bekapcsolva egyáltalán. Emiatt tényleg lehet neki baja esetleg, hogy nem kapcsoltam be annyi ideig, csak tavaly nyáron utoljára?

2019. ápr. 25. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt áramtalanítva, nem lesz baja. A modern inverteres klímákban van fagy elleni védelem, ha fagypont alá megy a hőmérséklet minimális teljesítményen beindul a kompresszor, hogy melegen tartsa a kültérit. Ez halk cicergő hanggal jár a kültériből.
2019. ápr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Áramtalanítva nem volt, viszont az enyém még nem inverteres sajnos. 2009-es model. Emiatt lehet baja?
2019. ápr. 25. 15:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, de hívj ki klímaszerelőt tisztításra és éves karbantartásra. Ez amúgyis erősen ajánlott. Ha esetleg gázhiányos lett, utántölti.
2019. ápr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

Édesem, az inverter azt jelenti, az elektronika maga képes szabályozni a teljesítményfelvételt. Amőgy ha belegondolsz, manapság nindent hülyebiztosra csinálnak, ez egészen biztosan megnyugtat téged.

Amőgy konkrét kérdésedre válaszolva egy hőcserélő gépet tök fölösleges csak azért bekapcsolni, mert a fészbukon valaki azt mondta.

2019. ápr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#4 Amúgy ez nem éppen mai készülék.. Írtam is feljebb ha figyelted volna, hogy 2009-es már több mint 10 éves készülék. Szóval nem tudom azokat mennyire gyártották még ahogy te fogalmaztál "hülyebiztosra"..

2019. ápr. 25. 16:11
 6/8 anonim ***** válasza:
namost ha 10 éves és még működik, akkor .... ?
2019. ápr. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azok még hülyebiztosabbak voltak mint a maiak. A maiakat hülyebiztosra csinálják, az a hülye aki megveszi, számíthat rá, hogy nem fog 10 évig működni, a szerelő meg elmegy megsimogatni jó pénzért. :)
2019. ápr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#1-es hát amit írt és még 100%-ra van értékelve... Ilyen nincs, sosem hallottam ilyet. A téliesített klímákban van kompresszor és tálcafűtés, ezek folyamatosan mennek 0 fok alatt, akár be, akár ki van kapcsolva a klíma. Öntörvényűen egyik klíma sem kapcsolja be a kompresszort télen, ráadásul hűtésre (ilyenkor a bent felvett hőt adja le a kültérinek), hogy magát megvédje a fagytól.

Ha nem használod, húzd ki, semmi baja nem lesz a következő szezonig. Az autókban lévő klímákkal ellentétben itt nincsenek tömítések, amik ki tudnának száradni, emiatt nem szükséges időnként bekapcsolni.

2019. ápr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!