Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mitől lehet h fertőtlenítés...

Mitől lehet h fertőtlenítés után pár nappal újra büdös szaga van a klímának? Nord inverteres. Mokuskerek tiszta, kondenzvíz megy ki béllé rendesen,2 éves.

Figyelt kérdés

2019. aug. 24. 10:00
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mondjuk ez engem is érdekelne. Nekem is rendszeresen van karbantartva, tisztítva, de múltkor bekapcsoltam és iszonyat büdös volt, viszont nekem ez rendeződött kb. fél óra múlva. Nekünk már megvan kb. 5 éve és ilyen még sosem volt.
2019. aug. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Volt,h egy hétig jó volt és utána indulásként megint jött az a "macskapisi " szag. 1 év alatt kb 3 Doboz fertőtlenítő rá lett fújva. Másik lakásban a régi klimam 5 éves, fertőtlenítve még nem volt,de annak semmi szaga.
2019. aug. 24. 10:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Na ez a baj, hogy rá lett fújva, ami tök jó dolog de a klíma karbantartása nem itt kezdődik. Gondolom nem szerelő fújkálta be, a szakszerű karbantartás klímafertőtlenítő vegyszerrel kezdődik, ehhez a gépet szét kell szedni és ez nyilván nem 5 perces feladat, valamint szakembert igényel. Lehet használni ezeket a habokat és spray-ket de csak a profi klímatisztító vegyszer használata után, bajt nem okozol vele, de nem feltétlenül lesz hatásos. Viszont...


Olyan is van illetve volt, hogy kihívod a szerelőt, megcsinálja a szakszerű karbantartást a gépen és pár nap vagy hét múlva megint jelentkezik ez a "pisi szag" ez nem azért van mert a szerelő rosszul dolgozott, hanem az évek alatt lerakódott szennyeződés ami beleszáradt vagy a kondenztálcába vagy a kondenzcsőbe esetleg mindkettőbe szagot bocsájt ki ahogy bekapcsolod a klímát, illetve ha egy bizonyos ventilátor fokozaton van ami szépen kihordja az illatanyagokat a rendszerből a szobába. Valszeg. ezt érzed most!

Több éves klímáknál előfordul az, hogy a kondenzcsőbe beleszáradt lerakódás egy idő után átázik elkezd párologni és a beltéri ventije szintén belöki a szobába a finom illatanyagokat, majd ha sokáig nem használod a kiszárad a kondenzcső és a szag mindaddig megszűnik amíg nem kapcsolod be a klímát és nem keletkezik újra páravíz. Megoldás: a kondenzcső/tálca tisztítása ha lehetséges vagy a cső teljes cseréje. Nálam pl. illatosító van a klímában, boltokba lehet kapni, persze karbantartom és nem penészes a klíma, de én sem szeretem a pisiszagot amit néha behoz a gép.

2019. aug. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Ez érthető, pontos és lényegretörő válasz volt. Az első 3 alkalommal szerelő csinálta a fertőtlenítést, kellett a pecsethez a garanciába. De igazad van,szét nem szedte,csak befújt neki. Igazából azt én is meg tudom csinálni

A cső cseréjénél a kondenzvíz csövére gondolsz?? Abból 2 van egy ami jön ki a falból és megy a külső egység tálcájára ( ezt nem biztos h ki tudom) másikat igen. Az egy bordás cső, az még menne 😀 mégegyszer köszi szépen a korrekt válaszod és h időt szántál erre.

2019. aug. 27. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!