Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elszökött a klímából a gáz....

Elszökött a klímából a gáz. Megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy hordozható mobil split klímám. Sajnos sokat hurcoltam magammal a nyáron, s a cső megtört, a gáz meg szépen elillant belőle. Nagyon jó szolgálatot tett eddig, s újonnan nincs már ilyen, szóval gondolkodom feltöltetem. De R22 gáz már nincs forgalomban. Más gázzal feltölthető?
2019. aug. 28. 21:38
 1/5 A kérdező kommentje:
A tanulság meg adott...
2019. aug. 28. 21:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Feltölthető, ha jól tudom, ez a klímaszerelők dolga.

Meg a cső javítása is, illetve nekik van jogosultságuk gázt vásárolni is.

2019. aug. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tölthető fel mással, az R22 már amúgy is évek óta tiltott hűtőközeg. Hatóságilag tiltva van bármilyen felhasználása és nem csak nálunk, a másik meg, hogy büntetik is, tehát, ha valakinek netán lenne maradékba az még törvénytelen dolgot is tenne ha feltöltené neked.


Nem véletlen tiltották be, cseppet sem volt környezetbarát sokak által a köznyelvben "freon" ként is emlegették anno. Ha, valaki feketén is töltené, eredeti R22-vel annak igen magas ára lenne, tekintve hogy hiánycikk kb. 50x drágább mint egy hagyományos PB gázpalack és még lehet, hogy keveset mondtam. Van olyan eljárás amivel négyszázas sorozatú hűtőközeggel lehet üzemeltetni, de azért az árért veszel egy új mobilklímát.

2019. aug. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

# 3

Szerintem felesleges okoskodás, mindenki tudja ezeket.

Mindennek tetejébe ezen az oldalon is írta egy hűtőgépszerelő, hogy megoldható a helyettesítés.

Arra írtam: ha jól emlékszem.

2019. aug. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosabban így írtam: "ha jól tudom".
2019. aug. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!