Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Igaz -e hogy a régitipusú...

Igaz -e hogy a régitipusú Hajdu centrifugával jobb eredmény érhető el?

Figyelt kérdés

Mint az újszerű automata mosógépeknél. Az automata mosógépeknél a max fordulatszám 800-1200 fordulat percenként, a Hajdunál ez jócskán több.


Ha ez így van, akkor miért becsülik le a régi centrifugázógépet?


2019. szept. 6. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem becsülik le. Egy mosási szárítási ciklusnak sok eleme van, ha abból egy (és nem a legjelentősebb) kicsit jobb, abból nem következik, hogy összességében.

Nincs semmi baj a Hajduval, csak ma mások a körülmények.

2019. szept. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És a két gépnek összehasonlítottad már a dob átmérőjét, kerületi sebességét?
2019. szept. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Semmi értelme ezeknek a hipergyors centrifugáknak, én ha lehet nem is használok 800 fordulatnál többet, mert nagyon összegyűri a ruhákat.
2019. szept. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
a #3-nál a pont. én még emlékszem a a hajdúra, ha nem vigyáztál, egyetlen összetapadt tömbként szedted ki belőle a ruhákat úgy összegyűrte-préselte őket.
2019. szept. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A régi hajdú gépeknek volt egy óriási előnye a mostani okos mosógépekkel szemben, hogy rendkívül könnyű volt javítani. Fillérekért volt hozzá cserealkatrész és egy átlagos műszaki érzékkel rendelkező családtag, pár alap szerszámmal egy este megcsinálta a gépet.

Nagy fordulatú mai gépet például sosem vennék ablakos kivitelben, mert annyira közel van a két, csapágyas felfüggesztése egymáshoz képest, hogy éppen csak nem hazudtolja meg a fizikát. Ha már ilyen, akkor csak a felültöltős.

Voltaképp ma is van hagyományos Hajdú, kérdés, hogy mennyi anyagot spóroltak ki belőle. Az automata gépek leveszik rólad a terhet, de ennek ára van.

Nekem egy felültöltős 500-as centrifugás gépem van, de a mosógép szerelő mindig mondja, hogy nagyon vigyázzak rá, mert nem fogok tudni ugyanilyen jót venni.

Egyszer volt vele gondom, valami pitiáner hibával.

A szerelő néha-néha kijön egy mikró, vagy villanykályha szervizelésre, akkor mindig úgy időzítek, hogy épp mosásban legyen a gép. Mint az orvos , meghallgatja működés közben és bólint, hogy jó.

Amire figyelmeztetni szokott, hogy időnként kell egy 90 fokos mosást is csinálni, mivel a benne levő szimeringek megkeményednek a 60 fokos vagy az alatti mosásoktól és nem fognak tömíteni. Mivel sokat dolgozom én is neki, így biztosan nem ver át fals információkkal.

2019. szept. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
56%

Aranyosak voltak a régi centrifugák, meg ahogy lehetett nézni a forgó ruhát, ahogy a sebességtől "összemosódik" a képe, meg ahogy folyik ki belőle a víz, egyre apadva, végül már csak csepegve.


De a ruha nem lett sokkal szárazabb, mint egy mai automatában. Egyrészt ahogy írták, a száradás nem csak a fordulatszámtól függ, hanem az átmérőtől is, ami az automatában sokkal nagyobb. Másrészt az automata sokkal több ideig centrifugál.


A javítás sem annyira szempont. Egy automata mosógép évtizedeket kibír hiba nélkül. Legalább is nekem soha nem volt problémám velük.

2019. szept. 7. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Régen én is tartottam az Energomat mellett egy klasszikus centrifugát, ami nem csak klasszikus, hanem praktikus is volt. Például, amit az Energomat csak nagy rázkódással lett volna képes feldolgozni, ezzel el lehetett intézni, vagy épp a mosható cipőket is, szimmetrikusan elhelyezve.

Csak később mégis száműztem, esztétikai okból, illetve a helytágítás miatt. Nem mintha nem fért volna el, csak így jobban tetszett.

2019. szept. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dehogy jobb a Hajdu.Én pont a legnagyobb fordulatszámon használom és a ruhák 50%-a épp,hogy nedves.Érdekes nálam nem gabajodnak össze a ruhák,mondjuk lehet a dob kialakításától is függ.
2019. szept. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!