Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Felültöltős mosógép üstszájgum...

Felültöltős mosógép üstszájgumija büdös, mivel tudom megpucolni?

Figyelt kérdés
A mosógép teteje szinte mindig nyitva, hogy kitudjon száradni normálisan, de 1-2 napja rohadás szag jön onnan. Mit tudok vele kezdeni? Van valami hatékony tisztítás rá, vagy csere? Amúgy a teteje is elkezdett leválni, mert szétrohadt a fémfedő ajtó. Az is 1-2 hete lett ilyen látványosan tré.

2019. okt. 19. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
A legmagasabb hőmérsékleten elindítasz egy mosást úgy, hogy a dobba öntesz egy deci citromsav port. Nem ecetet, az oxidatív sav, a létező legnagyobb hülyeség azt használni, hanem reduktív savat, amiből a legolcsóbb beszerezhető fajta a citromsav.
2019. okt. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Típus, pontos név?
2019. okt. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Whirlpool awe 2320. Közben rájöttem, hogy nem az üstszájgumi az, hanem a legtetején az a gumi perem, ami körbe megy.

Nem az én képem, meg nem is néz ki ilyen fekete pöttyösen, viszont büdi:

[link]

2019. okt. 19. 15:01
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Valahogy belerakták, valahogy ki is lehet szerelni onnan és rendesen átmosni.

Legalábbis én szeretem szétszedni, amit lehet.

2019. okt. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
SZAVO-t lehet 95°C-os programmal indítani? Tehát ha beleöntöm a dobba, akkor segít a belső részek tisztításában? Van citromsavam is, ha a SZAVO túl durva.
2019. okt. 19. 16:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne tegyél bele szavo-t.
2019. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kettő teljesen más műfaj.

A SZAVO egy erős lúg (hipó, illetve nátrium hidroxid hatóanyaggal), amaz pedig meglepő módon sav, ami inkább vízkőoldásra használatos.

2019. okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy wiccpúl. Mind ilyen. A tetőről szétfolyik az öblítőszer és berohad a sötét helyeken, illetve szétrohasztja a tetőt is.


A mosószeradagolót szedd le, teljesen dzsuvázd ki zuhany alatt fogkefével :)

Alul a szűrőt is tisztítsd ki.

A feketeséget, amit tudsz körömkefével, ecetes forró vízzel súrold le. (legjobb lenne a csere) mindenhol ahol találsz.


Utána 90 fokos mosást nyomj le párat, ruha mosószer és öblítő nélkül. Főleg öblítő nélkül. A szűrős részt is ki kell pucolni, majd felönteni ecettel, hadd dolgozzon ott is.

2019. okt. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A legjobb persze az amit már írtak, szétszedni, és megjavítani (cserélni, súrolni) Az egyszerű pacsmagolásosdi soha nem lesz 100%-os.
2019. okt. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!