Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kinek mi vált be: akkumulátoro...

Kinek mi vált be: akkumulátoros porszívó, vagy robotporszívó?

Figyelt kérdés

Szeretnénk lecserélni a hagyományos, vezetékes porszívónkat egy kényelmesebb megoldásra.

A lakás nem nagy, 70nm. Viszont legalább 3x kell mindig átdugni a porszívót, vonszolni kell a gépet, néha felborul, meg nyáron baromira melegít.

Először robotporszívóra gondoltunk, de sokan írják, hogy nem takarít szépen, főleg az állatszőrrel gyűlik meg a baja (van egy cicánk), minden rátekeredik a kefére (amit amúgy cserélni kell) plusz relatíve lassú is. Ez utóbbi nem számítana, mert minden hétvégén van legalább 3-4 óra amikor nem vagyunk otthon, addig tök jó, ha kitakarít. Viszont legalább ugyanennyiszer lenne szükség arra, hogy 10-15 perc alatt végigszaladjunk a lakáson és semmiképp sem szeretnék két porszívót fenntartani.

Az akkumulátorostól igazából csak azért félek, mert nem tudom, hogy mennyire tartós az aksija, mennyire jó a szívóereje.

Ti mit tapasztaltatok, van konkrét javaslatotok?



2019. dec. 11. 03:19
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Takarítottam külföldön, mindkettővel van tapasztalatom. A robotporszívó ugye nem tud bemenni a sarkokba, amiben a legtöbb kosz megáll. Az akksisnak nincs akkora szívóereje, annyira elég, hogy a morzsát felszedd a konyhából, de mindig azzal porszívózni nem érdemes. Nem tudom most konkrétan a Wattokat, de például egy akksisnak 1200watt a teljesítménye, míg egy normálnak mondjuk 2500w. Azért eléggé durva a teljesítménykülönbség. A feje sem olyan rugalmas, hogy mindenhová beférsz vele, míg a simának csak lekapod fejét, aztán a csővel beférsz bárhová. Én maradtam itthon a hagyományosnál.
2019. dec. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, esetleg egy hosszabbító megoldaná a hatótávolsági problémád? Egy egyszerüre gondoltam, nem elosztósra, ami Kb. 1500 Ft. és gond letudva.
2019. dec. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%

De a macskaszőrt nem keféssel kell szedni hanem csak sima véggel és nem tekeredik rá.

De a hagyományos porszívónál nincs jobb. Abból is amelyik ipari porszívó.

2019. dec. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Cseréld le a macskát egy takarítónőre.
2019. dec. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

A szívóereje messze a vezetékes porszívónak a legnagyobb. Az akkus kisebb szívóerővel rendelkezik, inkább csak kiegészítő eszköznek megfelelő. Amióta van robot porszívó, azóta csak havonta legfeljebb egyszer vesszük elő a vezetékes porszívót. (Az akkusban az akku is tönkrement fel sem merült a javítás)

A robotporszívó kisebb szívóerejét gyakoribb porszívózással ellensúlyozom. Minden nap megy egy kört. A lakás minden részére sor kerül minden másnap. A problémásabb részeken minden nap végig megyünk.

A lakás így jelentősen kulturáltabban néz ki, mint előtte.

A lakásban 2 ember egy macska, két vizsla lakik.

2019. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
31%
A vizsla visszaviszi a helyére? A Macska vonatozik?
2019. dec. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!