Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A porzsák nélküli porszívót...

A porzsák nélküli porszívót jobban lehet takarítani, mint a porzsákosat? Porszívó vásárlás előtt állunk, és kellene a vélemény ezekről.

Figyelt kérdés
2019. dec. 30. 09:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekünk itthon régen porzsákos volt, most porzsák nélküli, ez utóbbi sokkal jobb megoldás! Lényege, hogy zsák helyett műanyag tartályba gyűjti a port, ezt a tartályt pedig sosem kell cserélni, egyszerűbb kivenni/betenni, és a tartály alját lehajtva egyszerűen közvetlenül a kukába lehet engedni a tartalmát, így sokkal kevésbé porzik!

Ráadásul mindenképp érdemes olyan porszívót venni, amiben HEPA szűrő is van, mert így porszívózás közben kevesebb por jut vissza a levegőbe, ezáltal alaposabb takarítás lesz, nagyobb tisztasággal, és persze egészségesebb is, kevesebb az allergén! Persze a HEPA szűrő szivacsát is rendszeresen ki kell rázni, ütögetéssel a legegyszerűbb!

2020. jan. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Na, sikerült venni? Én is a porzsák nélülire szavazok, az enyém majd minden részét lehet mosni, igényli is. 3 perc kb. Már nem szöszölnék a porzsákossal, az tuti.
2020. jan. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Na ezért vettem én meg most a Lidl-es Parkside 30 l-es műhelyporszívót! Max 2 és fél év, amíg egy ilyen (elnézést a kifejezésért) háztartási mezei kis szar normálisan működik! A porzsák nélküli gép szűrőit hamar eltömi a finom por, tehát érdemesebb, ha van otthon kompresszor hozzá! A porzsákoshoz meg drágák és kicsik a zsákot, tehát az is hamar eltömődik a méret miatt. Másodsorban az üzemi hőterheléstől egy idő után deformálódnak a műanyag alkatrészek, kiesik a szűrő a helyéről, visszafújta a finom port a levegőbe. Nálam ilyenek és továbbiak fordultak elő: Letört a csőcsatlakozó klipsz, megdöglött a kapcsoló a porzsák nélküli Samsungnál, távirányítójával üzemeltettük a végén, 4 éve van forgalomban. Volt egy orosz Hepa filteres Scarlett is, ott is a szűrőkiesés, műanyagtörések (szűrőtartó tartályban, csőrögzítő) voltak a végén, 6 évet használtuk. Régebben egy Tesco-s kis ETA volt, megvan a mai napig is a műhelyben, ahogy a másik is. Ott is a szűrőkiesés fellépett.

A ennél a Műhelyi Elefántnál ilyen nem lesz, nem melegszik, nagy a szűrője, hatalmas a 30 literes zsák. Az egész házat + melléképületeket is végigszívattam vele, malterpor, betonpor, pókháló, kapott ez mindent és nem bírtam csökkenteni a szívóerejét! Javaslom ezeket a nagy típusokat, de meg kell nézni, mert nem mindegy milyen árban mit kapunk hozzá! Sokszor a másfél-2X többe kerülő gépnél nincs teljesen akkora hosszúságú cső, kábel, fúvó funkció, csatlakozó aljzat stb...

2020. júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!