Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van egy PHILIPS HD4646/00...

Van egy PHILIPS HD4646/00 DAILY COLLECTION típusú vízforralóm (2000-2400 W) ami néha, a Steck SEK 515K típusú elosztót max: 16A / 250V/ 3680W túláramra kikapcsolja. Más nem működik közben, és félig van töltve vízzel. Ötlet?

Figyelt kérdés

2020. jan. 1. 11:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
32%

"Ötlet?"

Dugd egy másikba, amin nincs túláramvédelem.

A hideg ellenállása kisebb a forralónak, emiatt nagyobb áramot vesz fel mint melegen.

BUÉK

2020. jan. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
2400 W a max. Ezekszerint az normális, hogy felvesz kb 1200 W-ot pluszba?
2020. jan. 1. 12:11
 3/25 anonim ***** válasza:
Egy primitív vízforralóhoz felesleges ilyen elosztót használni.
2020. jan. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

# 2

Ha csak a hidegen történő bekapcsolás pillanatában nyomja le, előfordulhat.

Ráadásul az sem mindegy, hogy a szinuszhullámot véletlenül pont a csúcsán kapod el vagy nullátmenetnél, vagy közben valahol. Ez okozza általában a véletlenszerűséget.

Csúcsban 230V x gyök2 = 325V

2020. jan. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

elindul, felmelegítí, de nem forrásig, mert már azelőtt elmegy a feszültség, hogy kikapcsolná

nem a bekapcsolás pillanatában van ez

2020. jan. 1. 12:20
 6/25 anonim ***** válasza:
68%

Próbáld másik hosszabbítóval, amin nincs hőkioldó. Sztem az nem annyi mint ami rá van írva, vagy más baja van.


De ez is egy vicc... 75 centis madzaggal árulják mindet. Neked mennyi hiányzik, 20-30 centi? Így kénytelen vagy valami hosszabbítóval szerencsétlenkedni.


Érdekes a könyve, nem szaroznak, beírják, hogy 8%-os ecettel kell vízkőtleníteni.

2020. jan. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
31%

A vízforralóban van egy hőkioldó, ami egy ponton lekapcsol, noha inkább csak vészkikapcsolóként, 100 °C felett használatos, tehát amikor a víz már elpárolgott.

Ettől függetlenül előfordulhat, hogy ezzel van összefüggésben a jelenség, de pontosabban mindkét szerkezet konstrukcióját kellene látni.

De továbbra is igaz, hogy én nem erőltetném ezt a párosítást, semmi értelme.

2020. jan. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2020. jan. 1. 12:29
 9/25 anonim ***** válasza:

Én úgy olvastam ki a dolgot, hogy az elosztó lő ki neki, nem a vízforraló. Pont ugyanilyen elosztóm van, csak most nincs itthon, az oldalán egy piros hőkioldó "biztosíték" gombbal. Szerintem ez messze nem 16A-es, csak 8A mármint ami ténylegesen bele van szerelve, a ráhazudott feliratot inkább hagyjuk... A hőbiztosíták valóban elbírja a 16A-t... egy ideig, de aztán felmelegszik és kilő, na de ezt nem írják rá. A drótja legalább valóban 1,5mm2-nek tűnik. De ha hiszed, ha nem, még egy mosógépen is képesek 0,75-ös gyári madzaggal szerelni, és a vízforralóé se hinném, hogy 1,5mm2-es.


[link]

2020. jan. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

a vízforraló kábele 3G0.75 úgyhogy igazad volt.

igen az egész elosztó kikapcsol olyankor, az oldalán visszanyomom a reset gombot (biztosító), és utána megin minden működik rajta

2020. jan. 1. 13:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!