Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van egy PHILIPS HD4646/00...

Van egy PHILIPS HD4646/00 DAILY COLLECTION típusú vízforralóm (2000-2400 W) ami néha, a Steck SEK 515K típusú elosztót max: 16A / 250V/ 3680W túláramra kikapcsolja. Más nem működik közben, és félig van töltve vízzel. Ötlet?

Figyelt kérdés

2020. jan. 1. 11:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nincs a vízforralódnak semmi baja. Dugd be közvetlenül konnektorba, vagy egy hülyeségmentes hosszabbítóba.
2020. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Azt a túláramvédős elosztót ne használd a vízforralóval és meg van oldva. Egyébként a kérdéseddel mit reméltél?
2020. jan. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Magyarázatot arra, hogy miért jön be néha ez a hiba.

Egy 2400 W-os vizforralót egy 3860 W-os elosztó úgy gondoltam probléma nélkül tud működtetni. De aztán láttam, hogy mégsem és nem tudtam miért.

2020. jan. 1. 13:46
 14/25 anonim ***** válasza:
Nincs egy konnektorba dugós fogyasztásmérőd? Azzal lecsekkolhatod viszonylag pontosan.
2020. jan. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

" egy 3860 W-os elosztó úgy gondoltam probléma nélkül tud működtetni."

Tehát rosszul gondoltad, ez már ki is derült.

Akkor mi a probléma?

2020. jan. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

A fűtőbetétek gyártási pontossága elég jó, ott nagy eltérést nem tudsz kimutatni elvileg, teljesítmény szempontjából (meleg állapotban).

Rövid tranziensek kimutatására pedig a fogyasztásmérő alkalmatlan, úgyhogy azzal nem sokkal lennél előrébb, szerintem.

2020. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

# 15

Ha ennyire aktív vagy, akkor legyél szíves megmagyarázni, hogy szerinted a többnyire jól működő elosztó miért csinál néha ilyet, mert a megoldást már láttam, hogy ne használjam ezt a fajtát ehhez.

2020. jan. 1. 15:03
 18/25 anonim ***** válasza:

Előrébb lenne.

Az elosztóban egy hőfokfüggő bizbasz van, az pont leszarja a tranzienseidet. Viszont elég jól meg tudja állapítani a fogyasztásmérővel, hogy mikor-mennyi a tényleges fogyasztása a vízforralónak. Ki tudja próbálni közvetlenül konnektorba dugva, és a hosszabbítón át is. Be tudja dugni a hosszabbító elé és a hosszabbító után is.

2020. jan. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
és arra mi a magyarázat, hogy 10-ből 1-szer fordul elő?
2020. jan. 1. 15:57
 20/25 anonim ***** válasza:
Honnan tudjam? Te vagy ott, te tudod körbejátszani. Dugj rá egy vasalót, dugj rá egy hajszárítót, mosógépet, stb. Nézd ugyanarról a konnektorról, nézd másikról, nézd fogyasztásmérővel stb. A "hiba" csak akkor lesz meg, ha tudatosan létre tudod hozni a jelenséget, ha nem akkor csak jó magyar szokás szerint elkened a dolgot. Lehet, hogy totál máshol van a gebasz nálad, olyasmi amire nincs rálátás távolból, de a helyszínen majd kiveri a hozzáértő szemét.
2020. jan. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!