Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Megszólalt ma a szén-monoxid...

Megszólalt ma a szén-monoxid riasztó, s kiszellőztettem, kiderült, hogy mi a probléma, de a gáz elállt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kell ilyenkor szerelő? Vagy hogy kell visszaindítani?

2020. febr. 1. 17:44
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szerintem mindenféleképpen nézesd meg, a szén-monoxid színtelen szagtalan meg se érzed, ha nem lenne riasztód már baj lenne, bár gondolom ezeket tudod. De egy szerelő azért jól jönne még ha nem is csinál semmit legalább megnyugodhatsz.
2020. febr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

"kiderült, hogy mi a probléma"

Köszi, hogy nem voltál rest leírni a problémát, hogy ezáltal segíthettél másoknak is.

Ha meggondoltad magad, akkor majd én is megírom, hogy mi a teendő.

2020. febr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon erős volt a füst meg gázszag, meg fűtöttem, s főztem is s elfelejtettem kinyitni az ablakot
2020. febr. 1. 18:08
 4/12 Szirty ***** válasza:
100%

"de a gáz elállt"


Az meg hogy?

2020. febr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha beindul a riasztó a gázóra leáll, s nem megy a fűtés, se a gáztűzhely, semmi, így van beállítva, hogy ha netán szivárgás lenne ne legyen probléma
2020. febr. 1. 18:15
 6/12 A kérdező kommentje:
Csak azt nem tudom, hogy kell visszakapcsolni a gázt a gázóránál, s az érdekelne
2020. febr. 1. 18:16
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Akárhogy is volt, arra gondoltam egyébként (#2), hogy a szénmonoxid-szenzorok egy riasztás után károsodnak állítólag, így legközelebb már nem biztos, hogy fog jelezni.

Ezért javasolják az eszköz cseréjét, ha valaki biztosra akar menni.

Legalábbis én így emlékszem, TV-műsorban mondta valami szakértő.

2020. febr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 szamo77db válasza:
100%
Hívjál szakértő szerelőt!
2020. febr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Zzzoli ***** válasza:
100%

Ne hallgass semmiféle tévében látott szakértőkre! Azért mondják hogy egy érzékeléstől károsodik a szenzor, hogy vegyél újat.

100db feletti gázérzékelő üzemeltetéséhez van közöm jópár éve egy nagy vállalatnál, így nekem nyugodtan elhiheted, hogy nem egyszeri jelzésre vannak kitalálva. Nyilván van egy vitalitása a szenzornak benne, de mérési tartományon belül ha bejelez, attól nem fog tönkremenni. Bizonyos esetek előfordulhatnak, amikor egy adott szenzor több százszoros vagy ezerszeres koncentrációt szagol huzamosabb ideig, na attól tönkremehet, vagy tönkremegy, de ez is az expozíciós idő függvénye.

2020. febr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A hosszabb távú biztonság érdekében javaslom, mérlegeld a rejtett ablak szellőző beépítését az ablakokba.Ez akkor is juttat be friss levegőt, ha elfelejted kinyitni az ablakot. Ha egy konyhai gáztűzhelyről van szó jó esetben akár annak a teljes égési levegő ellátása is biztosítható vele.A szellőzés huzatmentes lesz és nem kell félni, a lakás sem fog kihűlni.

2020. febr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!