Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Porzsákos, v anélküli porszívó...

Porzsákos, v anélküli porszívót érdemesebb-e venni?

Figyelt kérdés
2020. febr. 25. 22:44
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, legnagyobb eséllyel a vizes lesz a 'kiválasztott'
2020. febr. 27. 01:50
 12/21 anonim ***** válasza:
44%

A finom por az mindegyiknek az ellensége. Saját tapasztalat: 4 éve használok porzsák nélküli Samsungot, a finom por egy részét visszanyomja a levegőbe,az is eltömődik, nem mindegyik szűrője mosható, így annál marad a kifúvatás. Azelőtt egy HEPA szűrős redősfilteres Scarlett volt. Egy idő után deformálódnak, törnek a műanyag alkatrészek is és emiatt nem tömít rendesen. Akinek nincs kompresszora, inkább a porzsákost válassza. De előtte érdemes átnézni az adattáblát, a kategóriákat, meg a szívóteljesítményt. Utóbbit legtöbbször W-ban adják meg, 350-es már nagy erő, Samsungom annyit tud. Az ipari porszívóknál KPa vagy mbar-ban adják meg, Samsungomét kiszámoltam, 19 KPa. Na az ilyen szívóerejű gépek a jók! Én is ilyen Lidl-es ipariban gondolkodok, a 30 L-es 1500 W-osban. Azt használható porzsák nélkül is, meg azzal, de akkor is mégiscsak 30 L, lassabban telik meg. Meg 2500 Ft a 10 db zsák azt hiszem, de csak akcióban. Meg nem minden a márkanév.

A szívóteljesítmény így számolható ki:

1. Meg kell nézni mekkora súlyt emel meg a csövével a porszívónk.

2. Ki kell számolni a cső területét: Sugár x sugár x 3,14 (cm-ben)

3. A megemelt súlyt (dkg-ra váltva) el kell osztani a területtel (cm2) és így megkapjuk a szívóerőt kPa-ban.


Saját példám:

(1,25 kg) 125 dkg : 6,6 cm2 = 18,9 KPa = 189 mbar


Mértékegységek:


1 Pa (pascal : 1 N (newton) / m2 = 0,1 kg/m2

1 kPa (kilopascal) 1000N/m2 = 100 kg/m2 = 0,01 kg/cm2

1 m2 = (100x100) 10000 cm2

10 KPa = 1000 kg/m2 = 0,1 kg/cm2 = 100 mbar (0,1 bar)

Tehát ahány dkg esik 1 cm2-re annyi a szívóerő KPa-ban.)


Nem akartam itt fizikaórát tartani, de remélem így sokan megértik!

2020. febr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
40%

rosszul írtam a végét:

Amennyi dkg esik 1 cm2-re, annyi a szívóerő mbar-ban, ezt osztva 10-zel kapjuk meg a kPa-t!

2020. febr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
40%
Mégis jól írtam: 10 -es szorzó a mbar-ra váltáskor van!
2020. febr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is porzsák nélküli van, kb öt éves Dyson. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Ha tele van csak lepattintom a tartályt, kiöntöm, elöblítem és száradás után teszem is vissza. Nem porolok semmit, mert ürítéskor kiviszem a kukát a teraszra és ott öntöm bele a tartály tartalmát. Gazdaságos és nem kell azon izgulni, hogy lehet e még az adott típushoz zsákot kapni.
2020. febr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek....meg kell gondoljam, a sok jó ötletet felhasználva....köszi
2020. febr. 28. 01:08
 17/21 A kérdező kommentje:
Bocs' Fiúk/Lányok! Új szempont (ill. tényező). Reklámban láttam vezeték nélküli porszívót...micsoda könnyebbség lenne, ha nem kéne madzaggal bajlódni...(még a Mogács Dani is 'megénekelte' a vezetékkel járó 'bajokat'. Mit gondoltok? (Vez nélk vasalóm van 3 éve)
2020. febr. 29. 09:38
 18/21 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok. Akartam venni vezeték nélkülit én is, de inkább egy robotot vettünk helyette. A barátnőmnek van. Nagytakarítást nem lehet vele csinálni, mert nincs akkora szívóereje. Arra jó, hogy a kutyaszőrt összeszedje, meg naponta, kétnaponta átszaladjon a lakáson vele. De néha a nagy vezetékest is elő kell vennie. Plusz arra panaszkodik, hogy most 2 éves az eszköz és már az akkuja nem bírja úgy mint új korában. Nem akarom lehúzni, mivel ahogy írtam én is sokáig szemeztem vele, lehet másoknak mások a tapasztalatai.
2020. febr. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Csomó vacakkal szenvedtem már, végül rászántam magam egy Miele porszívóra és nagyon szeretem. A porzsák drága de egy évig is kitart és annyira tökéletesen zár, hogy a motorvédő szűrő még évek után is hófehér.
2020. márc. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Sándor Dombi válasza:
A porzsákos porszívót is porzsák nélkülivé lehet tenni bizonyos fokig. A samsungnak van egy mini, hosszúkás örvénytartálya, amit a gégecső és merev porszívó cső közé lehet beaplikálni. Így a kosz nagy része ebben a tartályban gyűlik fel, nem a porzsákban. Ebből ki lehet üríteni a koszt. Így a porzsák kb 7,8* annyi idő alatt telik meg.
2020. márc. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!