Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Porzsákos vagy porzsák nélküli...

Porzsákos vagy porzsák nélküli porszívót érdemesebb venni? Melyik jobb és miért?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
1-2 éve még azt mondtam volna, hogy a porzsák nélküli, mert nem kell folyamatosan venni bele a zsákot. De azóta megtapasztaltam, hogy sokkal macerásabb mindig atomjaira szedni a porszívót és tisztogatni a tartályt meg a belső részeket... és ha nem tisztogatod kellően, alaposan a belső részeket (mondom, darabjaira kell szedni) pikk-pakk eltömődik a gép a portól és tönkremegy.
2012. márc. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem porzsákos van mindennap porszívózok mikor tele van akkor cserélem kb 1-2 honap alatt lesz tele
2012. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem Philips textilporzsákos porszivóm van tavaly vettem és azért mert ez volt a leggazdaságosabb csak kirázom a zsákot és kész ha szükséges akkor kimosom és nem kell venni papirzsákot ami nem is olcsó. A porzsáknélkülit nem ismerem.
2012. márc. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem a porzsákos vált be, ha megtelik kidobom a papírzsákot, és mehet bele a tiszta.

Nekem volt olyan aminek csak tartálya volt, és vizet kellett tenni bele:na annyi macerát.Ha csak valami koszórodott már tölteni a vizet, utána kimosni, kiszárítnai, mert különben bepenészedett.

2012. márc. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

amennyit én szoptam anno a textilzsákossal, csak a tartályosat ajánlom. pláne, hogy lakásban élek, nem tudok kimenni az udvarra és porolni.

ezt csak kiöntöm, egyáltalán nem kell atomjaira szedni, én csak a filtert mosom ki, ha csökken a szívóerő.


ha normális minőségű, erős porszívót veszel, akkor nem érhet csalódás. az enyém 1600w-os, állítható erősségű, 3 éve használom, és nagyon elégedett vagyok vele.


a papír porzsák sem olyan jó, mert egyrészt drága, nem biztos, hogy mindig találsz olyat, ami a te gépedbe kell, másrészt környezetszennyező.


akiknek zsákos van, azok szeretnek fuldokolni a porban és percekig rázni a zsákot hogy kijöjjön az összes ganaj? de most komolyan! mit szerettek ebben?

2012. márc. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

mennyit én szoptam anno a textilzsákossal, csak a tartályosat ajánlom. pláne, hogy lakásban élek, nem tudok kimenni az udvarra és porolni.

ezt csak kiöntöm, egyáltalán nem kell atomjaira szedni, én csak a filtert mosom ki, ha csökken a szívóerő.



Nekem két különböző típusú porzsák nélkülim is volt és azt vettem észre egy idő után, hogy minden egyes porszívózás után mosni kell (nem elég a kis kefével portalanítani) a filtert meg azt a belső szintén kivehetős műanyag szart (bocsánat, sose voltam porszívóügynök...) különben csökken a szívóerő. Nekem is 1600-asak voltak. Én megőrültem ettől a folyamatos szétszedés-mosás-kiszárítás-visszarakás macerától. Az igaz, hogy a porzsák drága és figyelni kell, szabványos-e a gépbe, de hogy sokkal egyszerűbb kezeli, azt biztos. Annak ajánlom a portartályosat, aki ráér szarakodni, ha nagyon prózai akarok lenni...

2012. márc. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van, egy álom, imádom. ahogy az előttem szóló írta néha én is kimosom a filtereket, szűrőket és annyi. Kb. 1 hónapban egyszer. 3 kinti-benti nagytestű kutyám van kertes házban, minden nap porszívózom, van hogy naponta 2-szer is. Szuper ez a porszívó, szív nagyon, maximumon ritkán használom.

[link]

2012. márc. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

*minden nap porszívózok

(nem a kutyákat, a lakást:D)

2012. márc. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, úgy látom itt is elég megoszlanak a vélemények (ismerőseim körében is)

Papír porzsákosat nem akarok venni, mert falun lakunk, itt sehol nem kapni. Ha bemegyünk a városba, vagy nyitva van a bolt, vagy nincs, vagy van olyan ami belevaló, vagy nincs. Ráadásul kisváros, nincs olyan, ha nem kapok egyik helyen, majd veszek a másikon. Szóval vagy porzsák nélküli, vagy textil porzsákos jöhet szóba.

Amiket porzsákosnak hirdetnek, azokban mindben van textil porzsák, vagy van olyan is amihez nem adnak csak papír porzsákot?

2012. márc. 27. 07:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen van(porzsák nélküli):

Azért vettem ezt mert egy ismerősömnek is ilyen van már évek óta.


[link]


Tökéletesen elégedett vagyok vele.


Nem tudom milyen porszívók lehetnek azok amiket írnak hogy atomjaira kell szétszedni kitakarítani.

Rejtélyes????!!!


Ezt nyugodt szívvel ajánlom.

Kb 14-16 körül van az ára.

2 filter van benne a portartály alatt amit takarítani kell néha, hallani a gép hangján ha igényli, semmi extra 3perc alatt forróvízzel ki lehet mosni, megszárad és mehet is vissza.


Van még benne egy HEPA filter is hátul, de az manapság minden gépbe van, ha porzsákos ha nem, a cseréje baromi drága lenne, de nálunk senki sem allergiás ezért én félévente kompresszorral kifújom, és kész.


Üdv.

2012. márc. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!