Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem csepeg boiler...

Miért nem csepeg boiler biztonsági szelep?

Figyelt kérdés

Miert nem csepeg a villanyboiler biztonsagi szelepem soha? Ha reggel eloszor hirtelen kinyitom a forro viz csapot, vagy ha egy oraig nem volt kinyitva a csap, olyankor neha a boilerbol olyan hang hallatszik, mintha vakuum beszivna a fémköpenyt es vissza, esetleg ez tobbszor nehany masodpercen belul, vagy csak egyetlen ilyen hang.



Amugy a csapot egesz nap nyitogatom,mert szazszor mosok egy nap kezet. Fel-egy kobmeter viz fogy egy nap. Hofok 70 fok. Hajdu, 80 literes.

A baratom szerint az lehet a baj, hogy nem csepeg a biztonsagi szelep es igy nyomas keletkezik a boilerben.

Boiler vizkotelenites ket hete volt. Akkor a szerelotol ezt elfelejtettem megkerdezni sajnos!

Jo megoldas, ha reggelente vagy napi tobbszor biztonsagi szelepet kicsit kinyitom es aztan elzarom? Ezt a baratom javasolta.

De olyan kis gyenge ez a csap ott a szelepnel. Nem art neki,ha allandoan nyitogatom?

Felrobban-e a boiler,ha egy hetre elutazom es 70 fokon itt hagyom a keszuleket,tehat nem lesz csapnyitogatas?

20 eves keszulek.

Eddig evekig 30'fokon mukodtettem,most vettem fel 70 fok allandora egy hete. Eddig ez a vakuum hang nem volt minden nap hallhato, csak akkor, mikor heti egyszer felvettem a hofokot 70'fokra.


En azt olvastam,hogy suru csapnyitogataskor nem kell csepegnie a biztonsagi szelepnek.

Igen am, de reggel sincsenek rajta vizcseppek vagy delutan, mikor orakig nincs a csap megnyitva.



2020. márc. 10. 08:45
 1/9 A kérdező kommentje:
Amugy nappali oran megy.
2020. márc. 10. 08:58
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem se csepeg a 120 literes Hajdum biztonsági szelepe, pedig én ritkán használom a melegvizet, ráadásul nálam elég magas, 5Bar-os víznyomás is van, régen el is durrant pár vízóra az utcában. Na akkor még csepegett, meg elzáráskor "köpött" egyet, viszont mióta visszavettek kicsit a nyomasból azóta nem. Ha elfordítom a szelep gyürűjét akkor folyik, tehát leragadva nincs. Évek óta ilyen. Kicsi túlparázod már ezt a boljert nem? 😁
2020. márc. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

"Ha reggel eloszor hirtelen kinyitom a forro viz csapot, vagy ha egy oraig nem volt kinyitva a csap, olyankor..."

...köpni nem szokott?

Hogy az előző szavával éljek.

2020. márc. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha hosszú távra elutazol, akkor érdemes legalább "letekerni" a boilert, felesleges 70°-ra fűteni a vizet benen, ha nem használod.
2020. márc. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jo,csak mikor evi egyszer elutazom egy hetre nekem nagyon jo lenne,hogy azonnal tudjak hajat mosni,furdeni. Forintban kifejezve az semmi,egy szaz,ketszaz ft,mi az? A melegen tartas. De ha otszaz, ezer,nekem akkor is megeri.

De ha nem biztonsagos, ezentul nem hagyom ugy!

2020. márc. 10. 17:27
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem szokott kopni,nem tudom, mi az.


Akkor tulparazom? Az jo lenne!


Akkor ne nyitogassam napi tobbszor a biztonsagi szelepet?

Akkor a behorpadas hanggal ne foglalkozzak?



Csak azert felek kicsit,mert idaig evekig 30 fokon tartottam a vizet,aztan most meg allandoan 70- en,es nehogy ebbol baj legyen.

2020. márc. 10. 17:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Az általam említett biztonsági szelep "köpés", az a vízütés jelensége miatt van (google-ell keress rá erre a szóra), vagyis mikor elzárod a csapot, akkor a hirtelen túlnyomás a szelepem vezetődik le. Viszont valószínűleg nem lehet olyan nagy a hálózati nyomás nálad, így ezt a rendszer el tudja nyelni a szelep leoldása nélkül. Az is előfordul, hogy a bojler tetejében maradt egy légbuborék ,hiszen a búvárcső sem ér fel teljesen, ilyenkor pedig az egyfajta légrugóként elnyeli a lökéseket, és a víz melegedéséből fakadó tagulást..
2020. márc. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Vízütés

Wikipedia

A jelenséget hangos, kalapácsütésre emlékeztető csattanás kíséri.



Nem kalapacsutesszeru a hang.

(Viszont kavitacio,az van,evek ota a kadtolto csapnal. Valamelyest orvosolhato szokott lenni ( nem ugy nyitom a csapot,hanem mashogy).

2020. márc. 10. 22:13
 9/9 A kérdező kommentje:
Budapest, kilencedik kerulet a lakhelyem. Regi berhaz,masodik emelet,van harom emelet osszesen. Nem tudom, milyen a nyomas.
2020. márc. 10. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!