Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ez normális egy Hansa főzőlapn...

Ez normális egy Hansa főzőlapnál, hogy van, amikor 15 másodpercet is nyomva kell tartani gázcsapot, hogy ne aludjon el a láng?

Figyelt kérdés
Ugyebár biztonsági szeleppel van ellátva, az útmutató szerint 10 másodpercet kell nyomva tartani, viszont sokszor előfordul, hogy ennyi nem elég. Ez hibára utal? Garanciában van még, érdemes felvenni velük a kapcsolatot? Arra is gondoltam, hogy kiiktatomabiatonsági szelepet, ez megoldható? Így irtó nyűg használni😐

2019. máj. 2. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Társasházban tilos égésbiztosító nélküli készüléket használni.

Lehet, hogy manapság már magánházban sem lenne szabályos, szabadtéri eszközöknél mehet.

Ha új készülék, ha nem a hőelem szennyeződése miatt lett ilyen, a hőelem elhelyezkedését célszerű megfigyelni, a láng szélébe kell érnie.

A hőelem jól tisztítható ilyen üvegszálas köteggel:

[link]

Nekem lerövidítette a tartási időt, de ez régóta nem is volt tisztítva.

Mivel a hőelem adja a feszültséget a belső elektromágneses szelep tartásához, azt kiiktatni nem is tudnád, esetleg úgy, hogy te kapcsolsz rá egy kis feszültséget, amitől állandóan tartva maradna.

De a biztonságos megoldás nyilván nem ez lenne, hanem amikor egy késleltető elektronika csak 10-15 másodpercig segít rá, majd utána már csak a hőelemre "támaszkodik".

De ez még mindig csak elméleti érdekesség, hiszen tilos házilag belepiszkálni.

Sajátomhoz elektronikus gyújtást kreáltam, amit maga a tekerőgomb indít, amibe mágnest, illetve Reed-relét építettem. Ennek persze nincs semmi köze a gázszelephez, csak szikrát ad.

Ha még építenék hozzá olyan elektronikát, ami az említett késleltetést megvalósítja, akkor csak annyi lenne, hogy elfordítom, benyomom és gyújtás után rögtön el lehetne engedni.

De ez nekem is csak fejben van meg, szabálytalan átalakításnak minősülne.

2019. máj. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, pár hetes a készülék, nem a szennyezettség miatt van. Újan is ugyanez volt. A szüleim már idegbajt kapnak szép lassan. Minek kell mindent így elmodernizálni, és azáltal körülményesebbé tenni, nem értem. Értem én, hogy fő a biztonság, de érdekes, hogy évtizedekig elvoltunk ilyen szelep nélkül, és nem sok ilyen balesetről hallottam. Ha az ember főz, a konyhában tartozkodik. Jó pár éve konvektornál történt meg, hogy nem lehetett begyújtani, mert tönkrement a hőelem. Szétszedtem, kivettem a hőlelemet és a rugós szelepet, és anélkül használtuk. Amíg garanciában van, nem szeretnék belepiszkálni.
2019. máj. 2. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:

hát az 1-es válaszoló egy állat! de nagyon jó állat!!

merítettem pár ötletet.

csak fel ne robbantsam a házat............. :DDDDDDDD


kérdező:

ne iktassál ki semmit!

egy volt tanárom szokta mondai: "balfaság elleni védelem"

ez kell! nem szabad kiiktatni semmit ami komolyan veszélyezteti a biztonságunkat!


Ha okáig nyomva kell tartani ÉS GARANCIÁLIS, akkor javíttasd meg!

ne legyél szívbajos, ki kell hívni házhoz a szerelőt!

törvényi kötelességük megcsinálni a sz.rjukat!

2019. máj. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A hőelemet le sem kell venni, csak a rugós szelepet eltávolítani, ami tulajdonképpen egy műanyag kör alaku lapocska, amit a rugó nekifeszít egy sima lapnak, amin lyuk található. Ez nyitja az elektomágnes, ami a termoelemből kapja a feszültséget. Ha nibcs szelep, szabadon áramolhat a gáz, ha megnyitjuk a csapot.
2019. máj. 2. 21:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak gázkonvektornál néha megesik, hogy erős szél elfújja a lángot, magam is tapasztaltam ilyet.

Gáztűzhelynél is volt már olyan, hogy kifutott a leves vagy tésztavíz, beoltotta a lángot. 20 év alatt talán egyszer? Az is épp elég lehet.

Ha az égésbiztosító ki volt iktatva, azt a ház romjaiból is könnyen kimutatja a szakértő, pláne mivel direkt rá is fog keresni.

Annak pedig következményei lesznek, nem fizet a biztosító, lehet menni a sittre, hogy egyebeket ne is említsek.

2019. máj. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Minek kell mindent így elmodernizálni"


Már a karancson is volt égésbiztosító, tehát nem egy modern találmány. Nézd meg, hogy rendesen beleér-e a láng. Egyébként egyeztetni kell a garanciás ügyintézést. Nekem pl kb 2 másodperc elég max, és már húz az égésbiztosító mágnese (orion tűzhely).

2019. máj. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!