Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Véletlenül vizet öntöttem a...

Véletlenül vizet öntöttem a kenyérsütőgép házába. Szerencsére nem volt áram alatt. Ha kiszárad, tudom még használni? Járt már valaki így?

Figyelt kérdés
Még friss kenyérsütőgép tulajdonos vagyok és véletlenül a vizet nem a kivehető kenyérsütő edénybe, hanem magába a gépbe öntöttem. Alul rögtön kifolyt. Most gondoltam várok egy napot, hogy kiszáradjon. Lehet ettől valami baja a gépnek, ha megpróbálok majd sütni vele?
2020. ápr. 8. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

hú hát ott alul van egy motor ami forgatja a kanalat ami dagasztja a cuccot.

Mondjuk az is lehet hogy nem ott van a motor hanem arrébb kicsit és szíjjal hajtják azt a tengely, ezt gépje válogatja.


a víz a gépből is kifolyt, vagy csak a tartályból tűnt el de az asztalra nem jutott belőle - mert ugye akkor a gépben van

2020. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Van rá esély, hogy "megússza", legalábbis annál a sütőnél, amire én gondolok.

Te is gondolsz valamilyen típusra, amire én nem tudok gondolni, mert nem árultad el, bár valószínűleg kicsi az esély, hogy egyre gondolunk.

2020. ápr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A víz kifolyt a gépből a konyhapultra. Alul lyukak vannak a gépházon, szóval amiatt ki tudott folyni.


A típusa: Gorenje, BM910 WII

2020. ápr. 8. 20:13
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Azt nem ismerem belülről, de egy jellemző konstrukció például:

https://www.youtube.com/watch?v=0C7TVY86V3E

Van egy fém alaplap, amin fejjel (tengelyvéggel) lefelé áll a motor, így abba nem tud belefolyni, az elektronika meg feljebb van. A fűtőbetét csatlakozása is viszonylag védett.

A videón látszik az is, hogy az alaplemez már korrodált, ez sajnos előfordul még normál használatnál is, mert kavarás közben kifröccsen a sós víz a sütőformából. De attól még működik.

Alaposan ki kell szárítani, fűtőtesten, vagy ahogy tudod.

2020. ápr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. ápr. 8. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!