Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért fűt gyengén a klíma?...

Miért fűt gyengén a klíma? Okozhatja az alacsony (35-40%) páratartalom?

Figyelt kérdés

Legyengült az előző klímám, ellenőrzive és fel lett töltve hűtőközeggel, továbbra is gyenge. Ki lett cserélve a teljes csövezés, még mindig gyenge. Új klíma lett beszerelve: az is gyenge. Bármelyik klímával, bármit próbáltam, alig fűtenek, teljesen tanácstalan vagyok, a szerelők már hülyének néznek, azokkal együtt, akik nincsenek itt és nem tapasztalják, mennyire gyenge.

Nem beállítás probléma, nincs alulméretezve, kicsi a szoba, a klíma elméletben teljesen le tudja követni a szoba hőigényét, mégis 28 fokra kell állítani a 23 fok tartásához, alacsonyabb hőfokon nincs értelme járatni, nem lehet érezni a működését, csak az áramot fogyasztja. Ugyanez volt az előzővel, pedig korábban 23 foknál nem kellett magasabbra állítani, mert így már bőven meleg volt bent. A hőfokok most hihetetlen lassan emelkednek, pedig többek között a klímás fűtés gyorsaságába szerettem bele, pillanatok alatt meleget csinált.



2020. ápr. 12. 17:29
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
A kinti hőmérséklet befolyásolja a teljesítményt. Amíg fagypont felett van a kinti hőmérséklet, nagyon jól fűt. Viszont amint a közelébe ér, el kell kezdenie időnként leolvasztani. Ezt elejinte csak a kijelzőről veszed észre, mert mire megfagy a kültéri egység, bent már elég meleget csinált. Viszont ha jönnek a mínuszok, szegény klímának esélye sincs bent kellemes meleget csinálnia mielőtt megfagy a kültéri egység (az is lehet, hogy már eleve fagyott amikor bekapcsolod, bár a modern klímákban ez ellen van védelem). Így mire kellemesen meleg lesz, sok idő elmegy és sok energiát elhasznál a kültéri melegen tartásához. Ha azt szeretnéd, hogy mínuszokban is kellemes meleget csináljon gyorsan, téliesíteni kell. Ez egy extra fűtés a kültéri egységre ami nem engedi megfagyni. Igen, ez energiát használ, de ezerszer jobban jársz vele mint egy villanyradiátorral.
2020. ápr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
A téliesítés közel felesleges, tapasztalat. Nem annyira fontos az, nem létszükséglet a mi éghajlatunkra egy klímába. Mindent tudok a klímás fűtésről, csak azt nem, hogy miért lett ilyen gyenge, erre keresem a válaszokat. Mostanában nem voltak minuszok, +10 fokban, sőt, +20 fokban sem tud értékelhető meleget csinálni a klíma, pedig azelőtt a minuszban is gond nélkül főtöttem.
2020. ápr. 12. 17:50
 3/39 anonim ***** válasza:
Ha kicserélted a klímát és a csovezest akkor tulkeppen nincs a kérdésedre válasz
2020. ápr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

"28 fokra kell állítani a 23 fok tartásához"

Akkor állítsd 28 fokra!

Hol méri a hőmérsékletet?

2020. ápr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Nem értitek a problémát. Kint most 16 fok van. A legolcsóbb nevesincs klímának is tolnia kellene be a hőt ezerrel, már 23 fokon, ebben az időben nem feladat a fűtés, bármilyen klíma megoldja. Nekem meg 28 fokra kell állítanom, hogy háromszor akkora fogyasztásból mint kellene, legyen bent nagyjából meleg? Mi lesz akkor 0 fokban? Nem csak a hőfok emelkedik a távirányítón, hanem klíma fogyasztása is, de úgy rendesen. Valahová eltűnik a teljesítmény, ezt kellene megfejteni, hogy hová. Az előző klíma 22 fokos beállítással simán kifűtőtte a szobát. Másnál ugyanolyan klímának, mint az enyém elég a 23 fok és meleg van.
2020. ápr. 12. 20:02
 6/39 anonim ***** válasza:
Előző klímád lehet on-off volt, ez meg inverteres. Kezdi elérni a hőfokot visszaszabályoz. Tedd 30 fokra, 5 perc alatt meleg lesz, aztán állítsd 23 fokra.
2020. ápr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Inverteres volt. Tudom hogyan működik egy klíma, több mint egy óra kell a meleghez 30 fokon.
2020. ápr. 13. 09:49
 8/39 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Valahová eltűnik a teljesítmény, ezt kellene megfejteni, hogy hová.

Semmibe nem tűnhet el, valahol hővé kell lennie, vagy fény, vagy mechanikai energiává.

Azt nem hinném, hogy a szoba fűtésére fordítódik, mert a hőszivattyú elmélete szerint a szobát nem az fűti, hanem a kintről "betranszformált" hő.

Lehet, hogy téged nagyon átver valami, a valós teljesítményt kellene mérni.

Meg ez a hőmérséklet-dolog is kicsit ellentmond a józan észnek. A termosztátok alapelve a negatív visszacsatolás, tehát van egy pont, ahol méri a hőfokot és azt igyekszik stabilizálni, arra szabályoz.

Kérdeztem már, hogy hol van ez a hőmérési pont és ott mennyi is a hőfok?

2020. ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Előbb lemaradt az idézőjel, ezt nem én írtam:

"Valahová eltűnik a teljesítmény, ezt kellene megfejteni, hogy hová."

Meg még az jutott eszembe, hogy elvileg az okozhatná még a problémát, ha valami "rejtélyes dolog" kilopná a szobából a hőt. Kiszivárog vagy ilyesmi, de az általában észreveszi az ember.

2020. ápr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Csőhossz mennyi? Nem kíván plusz gáztöltést? Valamelyik gépnél 5m felett már kell plusz töltet.
2020. ápr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!