Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon alacsony ez a páratarta...

Nagyon alacsony ez a páratartalom?

Figyelt kérdés
Családi házban élek, amiben 2 fűtésrendszer van, fatüzelésű, illetve egy gáztüzelésű kazán. Amíg gázzal fűtöttem évekig, 21 foknál többet nem engedhettem meg magamnak, ami nyilván nem mondható hidegnek, de a páratartalom akkor sokszor 60-65 százalék körül mozgott, elősegítve a penész kialakulását a fal-födém találkozásánál, az egészséget is károsítva. Most viszont, hogy most fával fűtök, s sokszor tényleg nyári meleg van bent, a páratartalom drasztikusan lecsökkent 36 százalékra, amit én annyira nem bánok, sőt, örülök neki, mivel az ablakok nem párásodnak le, a falon egy pici penészpötty sincs, a levegő minősége is mintha javult volna, nem dugul be az orrom reggel, nem tör rám az a tipikus asztmás köhögés. A háznak mindenképp jót tett, én is több folyadékot iszom ezáltal, de valami káros hatása nem fog jelentkezni később? Párologtatni nem szívesen tenném, a ruhák így is bent száradnak.
2018. dec. 1. 02:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Kb. 40-60% az egészséges páratartalom. Picit száraz a levegő nálad, de a picit 65 sok volt.

A penészedés tartós 70% fölött igen esélyes, amennyire tudom és tapasztaltam, persze lokálisan kevesebb is elég hozzá, hiszen elég kicsapódnia a víznek egy hideg felületen, ami persze párásabb szobában könnyebben megy.


Nem annyira a hőmérséklet számít, persze ugyanannyi pára magasabb hőmérsékleten kisebb relatív páratartalmat ad, de ettől még 18 fokos házban is lazán lehet normális a relatív páratartalom, pláne most, hogy kint hideg van és a szellőztetéssel jelentősen mérséklődik a pára.


Ha azt érzed, hogy neked így jó (s nem is vagy messze a 40%-tól), akkor szerintem ezzel megelégedhetsz, a szervezet azért szokta jelezni, hogy gondja van e téren.

2018. dec. 1. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!