Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elektromos kazánt szeretnék a...

Elektromos kazánt szeretnék a jelenlegi gázos helyett, hogy lehet kiszámolni hogy mekkora teljesítményű kell?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 17. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:

A gázos kazán teljesítményét kell alapul venni.

Ha még azt is tudod, hogy a gázos hideg időőszakban mennyit fogyasztott m3-ben, ebből számolható a teljesítmény.

Ennél az adatnál senki nem tudja pontosabban megmondani a teljesítmény szükségletet.

A villany azért nem olyan "korlátlan", mint a gáz.

A hálózatnak bírni is kéne!

2020. ápr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,erre gondoltam én is,csak azzal voltak kételyeim,hogy 100szazalekban hasznosítja e a gázt,vagy van egy bizonyos százalék ami elvész,de akkor így számolok. Azzal tisztában vagyok hogy sok árammal jár,pont azért szeretném kiszámolni mert napelem rendszert építek,és ahhoz kell.
2020. ápr. 17. 13:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy gázkazán esetén a gyártó valószínűleg jól számol, csak éppen sok esetben olyan vacak a gáz minősége, hogy csak pörög az óra, de nincs kalóriája. Szólgáltató meg persze bemagyarázza , hogy a kazánnal van baj, csak éppen mikor a gáztűzhelyen egyik nap lassan, másik nap gyorsabban fő az étel, azt azért nehéz a készülékre fogni.
2020. ápr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha úgy számolsz, hogy a gáz teljes egészében a kéró fűtésére fordítódott, az nyilván a biztonság javára tévedés. Ami egy ilyen témánál, mint a fűtés a következő 20 évre, tán nem is baj.

Amúgy... Az én épületgépész barátom gyakorlatilag wattra pontosan kiszámolta a fűtési teljesítményszükségletemet, pedig másfél óránál többet nem töltött nálunk akkor - azt is beszélgetve a világ megváltásáról, és egy tervrajzot kapott persze hozzá. Mivel normális fűtés hiányában két szezont helyiségenkénti villamos fűtésekkel oldottam meg, tényleg képben voltam, hová mennyi a jó, mikor gonosz módon ellenőriztem a megadott értékeit.

Arra felhívnám a figyelmedet, hogy a kazán és a hőt átadó akármik legyenek túlméretezve, mert ellenkező esetben, ha 3 hétre elmész síelni Franciaországba, vagy átmenetileg elcsábít egy csábító, vagy becsuknak valami kisebb bűncselekményért, akkor egy hónapig fogsz cidrizni, mire visszatér a megfelelő hőmérséklet. Vélhetőleg most is úgy van, hogy az átlagfogyasztásból kijönne mondjuk 2-3 kW teljesítményigény, a gázkazán meg 30 kW-os.

2020. ápr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ki lehet a felületek hoatbocsatasi tényezőket szamolni.


De nincs képlet arra, ha hohid van valahol, ha az ablak rosszul zár és nagy a legcsere, rengeteg ilyen tényező van.


Ezekre nincs képlet mert nem tudjuk a mértéket. Lehet legcseret is mérni de nem atombiztos.


A pontos érték úgy jön ki hogy hideg napokon írod mennyi gáz ment el, naponta. Ezeket majd atlagolod, de úgy hogy a hőmérsékletet is figyelembe veszed.


Ez már kb jó , innen tudsz aranyositani a számolt hoveszteseghez és megtudod hogy kb milyen hoigenyed van.


Lehet éves gazszamlaval is játszani de az pontatlan főleg az alapján leatlagolni a napi hőmérsékleteket .


Ha kész az érték mondjuk -20 fokra számolva és belső 24 fokra, akkor én ratennek még 20 százalékot és kb ennyi az igény.

2020. ápr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, a hőhíd. Egyik barátom kőművese a már kívül-belül bevakolt házat meglátogatta egyszer éjjel, és kivert a főfalból egy 2x2 méteres négyzet alakú részt, és beépített a helyére egy réztömböt. Reggelre be is festette mindkét oldalon. Télen abban a szobában egyszerűen nem tudtak létezni, olyan hűvös volt benne. Nagyon kell vigyázni...
2020. ápr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
6-os: Csodálkozom hogy még senki sem írta neked hogy hiszi a piszi. Már ott bukik a dolog hogy egy 2x2 méteres mondjuk 30cm vastag réztömb kb. 11 tonna. Az árát meg le sem tudom írni annyi számból áll.
2021. szept. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Annyi intelligencia kellene az idejáróknak, hogy felismerjék, a megjegyzésem az előttem szóló hülyeségét volt hivatott pellengérezni.
2021. szept. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!