Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Konnektorban a fázis és nulla...

Konnektorban a fázis és nulla között rövidzárat mér a multiméter, mi állhat a jelenség hátterében?

Figyelt kérdés

Cseréltem egy régi konnektort. Amikor kész lettem, gondoltam ellenőrzésképpen kisípoltatom a multiméterrel. És arra lettem figyelmes, hogyha a fázisra és a nullára rámérek, akkor kb. 1 mp után sípol és ilyen 10-20 Ohm-ot jelez a műszer. Leellenőriztem minden kötést, visszakapcsoltam az áramot és tökéletesen működik minden.

Mi okozhatja ezt a jelenséget és kell-e aggódnom miatta?



2020. ápr. 19. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jelez, mert az otthonodban, minden ami be van máshol dugva a konnektorban, az azon keresztül zárja az áramkört. Akár mégha csak a villany felkapcsolva maradt annak ellenállását is mérheted ilyenkor.
2020. ápr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja, rámértél a lakás többi elektromos eszközére.

Minden konnektorban ugyanezt az eredményt kapnád.

2020. ápr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Egy bekötött, feszültség alatt levő konnektorra rámentél zárlatvizsgálóval? Ugye, fogalmad sincs a villanyszerelési alapismeretekről!? Legközelebb inkább hívj egy HOZZÁÉRTŐ embert, mielőtt piszkálnád!
2020. ápr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
72%
Akkor mérnél szakadást, ha a lakásban minden fogyasztó ki lenne húzva / kapcsolva.
2020. ápr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
68%

# 3

Szövegértelmezés.

Csak utána kapcsolta vissza, olvasd el!

2020. ápr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

"visszakapcsoltam az áramot és tökéletesen működik minden"

vannak még csodák!! :)

2020. ápr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, végülis tök logikus.


#3: Ha így tettem volna, akkor gondolom elpukkant volna a biztosíték a multiméterben és/vagy lecsapj a kismegszakítót. Egyébként megadhatnád annak a villanyszerelőnek a számát, aki vasárnap este kijön 1 konnektort kicserélni. :D

2020. ápr. 19. 20:39
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
Akkor is fog hülyeséget mutatni és sípolni a mérő ha a biztosíték a fázist nem szakítja hanem csak a nullát.
2020. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8: Igen, az is teljesen megszokott, szabványos megoldás. Vagy nem.
2020. ápr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!