Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Nespresso Krups kapszulás...

Nespresso Krups kapszulás kávéfőző nem lyukasztja ki a kapszulát rendesen, és lassabban folyik ki a kávé, mint eddig. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Két hónapos a kávéfőzőm, leginkább a hozzá a Nespresso oldalról vásárolt alumínium kapszulákat használom. Van néhány ehhez kompatibilis műanyag kapszulám, amik teljesen jól működtek addig, amíg egy hibás kapszulát nem lyukasztott ki a gép. A nyomás miatt ezt a kapszulát ki sem tudtam szedni egy ideig, azóta kevesebbet használtam, mert féltem, hogy megint hasonló problémába ütközök. Mióta ez történt, ma használtam újból műanyag kapszulát, és mintha nem lyukaszotta volna ki a domború részt rendesen a 3 tű, és a kávé is sokkal lassabban és vékonyabb sugárban folyt ki, mint eddig. A tűkkel lehet a probléma, vagy a nyomással a kapszulatérben?

2020. ápr. 20. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy azért folyik lassabban, mert vízköves?

Sajnos sima csapvízzel nagyon hamar szinte teljesen eltömődik.

Én így jártam, már pár hónap után totál vízköves lett a tű.

Kitisztítottam és azóta csak szűrt vízzel használom. És azóta jó, nincs gond.

2020. ápr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 20%os ecetes vízzel szoktam vagy 4x-5x átfőzni a kv főzőt és utána olyan mint új korában
2020. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nme lehet, hogy mikor rosszul tettétek be az a műanyag kapszulát, akkor esetleg elgörbült a tű ami kulyukasztja a az egyszer használatos tetejét? Mi a szilikonon ilyen betéttel jártunk hasonlóan, de azt könnyen kilyukasztotta, csak éppen mikor ki akartam venni, akkor kinyílott, és nem lehetett kihúzni.

En amúgy csak lányvízzel használom.

2020. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!