Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Nekem is rozsdásodik a Whirpho...

Nekem is rozsdásodik a Whirphool felültöltős mosógépem fedele. Ti hogyan passziváltátok, vagy fékeztétek meg a rozsdát rajta?

Figyelt kérdés
2020. máj. 1. 12:40
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
48%

Úri kifejezések a trógermunkára, kicsit viccesen hangzik.

Legutóbbi tudásom szerint a rozsdát a drótkefe és az izommunka, vagy gépi kefe távolítja el és a festék fékezi meg.

Esetleg rozsdamaró szer is létezik, kiegészítésként.

Vagy keríteni kellene egy új alkatrészt, ha kapható, és kicserélni.

2020. máj. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
A párás helyiség miatt rozsdásodik
2020. máj. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi még 15 éve vettünk whirlpoolt. Utóbb kiderült... típushibája volt, hogy a gumizás ellenére kicsit kinyomta a vizet, és még egy mélyedést is terveztek oda a zsanérok felőli oldalra, hogy jól megálljon benne :D


Vettünk újat, ezt meg kib🤭sztuk a nyaralóba. Amióta évente max 10-szer van használva, azóta nem nő a rozsda 😅

2020. máj. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez azért fog szétrohadni, mert egy takaríthatatlan kalap szar a mosószeradagolója. Szépen csurogni fog belőle a lúgos lötty, beeszi magát a felnyitott ajtó miatt (ha nem nyitod fel akkor a gép fog bebüdösödni). A megoldás az, hogy nemszabad legközelebb ilyet venni...


Lehet kenegetni, de tökéletes soha nem lesz! Konstrukciós hiba, ipari hulladék.

2020. máj. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Le lehet szedni ezt a lemez fedelet, a műanyagról aztán drótkefe, meg valamilyen rozsdamaró-átalakító szerrel le kell kezelni, pl korant, utána még a kapott két réteg koralkyd rozsdagátló alapozót, ami szerintem elég jó cucc. Évekkel ezelőtt ezzel fesettem le a vízórakaknám fedelét, és le sem jött, pedig kapja az esőt rendesen, és kocsival is naponta megyek át rakta. Végezetül le lett fújva radiátorzománccal, ilyent kapni srében is.
2020. máj. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az eső és a mosólúg között van egy kis különbség.
2020. máj. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 10 éves felültöltős Whirlpool-om van, pici, ablak nélküli panel fürdőben. Semmiféle rozsda nincs rajta. Családban még 2 helyen ugyanez van, ott sincs semmi baja.
2020. máj. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!