Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Érdemes még ezt a fagyasztót...

Érdemes még ezt a fagyasztót használni?

Figyelt kérdés
Egy régi 35 éves fagyó. Egyik télen nem laktam itthon, a házban 5 fokok voltak, ez kb 7 éve volt, az egyik oldala párásodott, de akkor meg is kergült, mert ment folyamatosan, a beltérben -30 fokok voltak. Aztán ez végülis megjavult, mikor enyhült az idő. De azóta nem is használtam. Olvastam, hogy ez az oldalfal párásodás azt jelzi, hogy tönkrement, összeesett a szigetelése. Ezt a párásodást egyébként csak akkor csinálta, mikor hideg volt a házban, s folyamatosan ment -30 fokot produkálva.
2020. máj. 8. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Megéri használni tartotok benne valamit ? Mennyi a fogyasztása , mekkora helyet foglal ? Biztos nem energia A pluszos .
2020. máj. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Leginkább gyümölcsöt. Egyébként közepes állásban is kikapcsol a termosztát. Csak ugyebár egyszer párás volt az oldalfala, ami lehet nem volt a legjobb. Szóval nem tudom.
2020. máj. 8. 17:41
 3/6 anonim ***** válasza:

A hűtők hatásfoka attól is függ, hogy mennyi idő alatt tudja leadni a kompresszor által termelt hőt.


Nem azért volt -30 a fagyasztóban mert folyamatosan ment volna. Tehát ez nem is "javult" meg.

2020. máj. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy hűtő/fagyasztónak is van minimális környezeti hőmérséklete, ahol működtetni lehet. Ez 10, de inkább 15 fok. Ez alatt nem működnek helyesen, ebből adódhatott a probléma. Még akár működhet jól a fagyasztó, de ha van rá keret, érdemesebb újabbra lecserélni, már csak a fogyasztás miatt is. 15 fok alatt azonban azt se használd.
2020. máj. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3, #4-nek:


Egy 35 éves fagyasztó szinte biztos hogy freonos.


A freon olvadáspontja -157,7 fok. Tehát -20 fokban még vígan működik. Saját tapasztalat!

2020. máj. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Viszont érzékelőkkel vezérlik a működést és hidegben soha, vagy nagyon lassan éri el azt a hőmérsékletet, ahol bekapcsolna a hűtés.

Nem tudom mióta léteznek klímaosztályok, érdemes lehet megnézni, van-e és mi van a fagyasztóra írva. Ezen környezeti hőmérsékleten belül lehet üzemeltetni:


SN +10 és + 32 °C

N +16 és +32 °C

ST +18 és +38 °C

T +18 és +43 °C


(#4)

2020. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!