Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy Beretta Juniorom van...

Egy Beretta Juniorom van (gázkazán). Amikor nem akart jönni a meleg víz, vagy éppen lement a nyomás, pontosan nem emlékszem, de kihívtam egy szerelőt. Mit csinálhatott vele?

Figyelt kérdés

Itt van az enyémhez hasonló, vagy ugyanez:


[link]


Na már most, én azt láttam akkor, hogy "valamit felpumpált" és felment a nyomás.


Mivel nem értettem hozzá, de végül megcsinálta, úgyhogy örültem neki, hogy kész van.


De azóta elfelejtettem, hogy akkoriban mi is volt a baja, illetve azt, hogy mit pumpált, vagy hasonló.


Egyszer én is megpróbáltam felpumpálni, mivel nem volt rá akkor 10ezer házhoz jöveteli +pár ezer szerelési díjat megfizetni.


De nem láttam máshol szelepet, csak a "tágulási tartály" részénél.


Erről itt van a kép, a hármassal jelőlve:


[link]


Na én azt kezdtem el felpumpálni levegővel, és felment simán 2es ig.


Azóta megint elromlott, és megpróbáltam megint felpumpálni, de nem tudtam, már akkor is nehéz volt.


De foglalkoztam vele utána egy kicsit, és megtudtam, hogy az alján van egy "pótméter"/gomb amit el kell tekerni, hogy lemenjen 0ra, aztán visszatekerni 2esre.


De akkor most mi van a tágulási tartályal ?

Mert ugye nem is ott kellett volna felfújni a nyomását...



2020. máj. 10. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:

"De akkor most mi van a tágulási tartályal ?

Mert ugye nem is ott kellett volna felfújni a nyomását.."


Addig barkácsolsz a gázkazánoddal, amíg belekerülsz az esti TV hiradóba, a mai napi borzalmak közé.

2020. máj. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Gondoltam, ezért kérdeztem meg most, hogy mi a helyzet vele.

Te értessz hozzá ?

2020. máj. 10. 10:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Volt valamilyen Beretta kazánunk, és ezeknél megvan, hogy mekkora víznyomásnak kell lennie a fűtésrendszerben, (talán 0,8 Bar), az alatt nem indul el. Ha a tágulási tartályban van nyomás, akkor ki kell nyitnod a fűtésrendszer feltöltő csapját, és közben figyelni a nyomásmérő mutatóját.
2020. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!